Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
32-007 Zabierzów Bocheński 358
tel. 12 281 68 55
dk.zabbochenski@kultura.niepolomice.pl
(Podlega pod Centrum Kultury)

Wiodącą formę pracy stanowią sztuki plastyczne, w tym warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, rękodzieła artystycznego, form przestrzennych dla dzieci i młodzieży. Proponuje udział w warsztatach baletu klasycznego dla dzieci, nauki gry na gitarze i keyboardzie, pracowni modeli latających, budowy i programowania robotów, małych form krawieckich, aerobiku dla dziewcząt i kobiet, w tańcach świata. Można zagrać w gry planszowe, tenisa stołowego lub piłkarzyki.

Działają tutaj Zespół Niepołomickie Mażoretki oraz Grupa śpiewacza Zabierzanie.

Placówka z powodzeniem uczestniczy w konkursach plastycznych, zdobywając nagrody. Prowadzi plenerową galerią przy Domu Kultury, prezentując dziecięce prace przestrzenne. Organizuje konkursy o zasięgu lokalnym i gminnym, wystawy plastyczne i rękodzieła, jest współorganizatorem Parafialnego Konkursu Palm Wielkanocnych oraz Zabierzowski Przegląd Kolędniczy.

Można uczestniczyć w autokarowych wycieczkach krajoznawczych związanych z historią i dziedzictwem kulturowym Polski. W Domu Kultury realizowany jest projekt Ośrodek Wsparcia dla Seniorów w integracji z młodzieżą. Współpracuje z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Kołem Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Rozmiar liter
Kontrast