Jesienią 2017 roku już po raz dwunasty odbyła się uroczysta Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS. 27 października, w gmachu Domu Bankowego Wilhelma Landaua w Warszawie, działający w Klubie IMPULS pedagodzy wraz z uczniami zostali nagrodzeni za aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Gości przywitał Zbigniew Modrzewski, prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który następnie wspólnie z dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw Anną Kasprzyszak wręczał dyplomy i nagrody najlepszym nauczycielom przedsiębiorczości z poszczególnych województw, a także zwycięzcom konkursu na najlepszy projekt własny. Nagrody główne wręczał prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński.

Prezes Narodowego Banku Polskiego podziękował w swoim wystąpieniu nauczycielom „którym chce się coś robić, którzy są przedsiębiorczy i mają chęć pracować z młodymi, perły szkolić”. Prof. Glapiński pochwalił także polską młodzież. Jak powiedział: „Naszym największym kapitałem są ludzie, polska kultura – od samego początku chrześcijańska, zbudowana na rodzinie, patriotyzmie. My mamy ten kapitał. Polska młodzież jest najbardziej przedsiębiorcza, najlepiej sobie radzi.”

Tegorocznymi laureatami w Małopolsce w kategorii gimnazjum zostali Renata i Tomasz Palińscy, nauczyciele ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości 185 w Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach.

Na zakończenie uroczystości goście wysłuchali wykładu Radosława Brzóski, prezentera i dziennikarza telewizyjnego. Po bankiecie nauczyciele i uczniowie mogli zwiedzić Park Miniatur Województwa Mazowieckiego wraz z przewodnikiem, wziąć udział w zabawie escape room (do wyboru były 3 pokoje tematyczne), udać się w wirtualną podróż po Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie (dzięki okularom 3D), a także zapozować do portretu-karykatury.

Renata i Tomasz Palińscy