Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Inauguracja Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego

Z hukiem rozpoczęliśmy kolejny, piąty już rok Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Zapały nie gasną i znów trzeba będzie dzielić studentów na dwie grupy, gdyż nie mieszczą się w sali Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa. 

Szkoły podstawowe odpowiedziały pozytywnie na zaproszenie do udziału w kolejnym roku Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa z trudem pomieściło ponad 250 dzieci z całej gminy. Mali studenci dostali indeksy i złożyli uroczyste ślubowanie w obecności dyrektora Wydziału Edukacji Wiesława Bobowskiego.

Tradycją na NUD jest podział na wykłady młodszych i starszych wykładowców. Tym razem na scenie gościliśmy uczennice Szkoły Podstawowej w Podgrabiu. Po wykładzie o Puszczy Niepołomickiej, przyszedł czas na dorosłego wykładowcę. Michał Kud, doktorant krakowskiego AGH-u przeniósł nas w świat fizyki i to dosłownie. Przyglądaliśmy się lotom balonu, wystrzałom rakiety i wreszcie erupcjom ciekłego azotu. Oklaskom, okrzykom nie było końca, a mali studenci wcale nie chcieli wychodzić z wykładów.

2017-10-30T15:59:43+00:0030 października 2017|Edukacja, Fotorelacja, Miniatura|
Rozmiar liter
Kontrast