Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Jestem Polką i Polakiem

10 listopada w Niepublicznym Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Staniątkach odbyła się uroczysta Akademia Patriotyczna z okazji 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Na tą uroczystość zaproszono Siostry Służebniczki oraz Seniorów i Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Staniątkach.

Na początku Akademii Siostra dyrektor powitała wszystkich gości, przedszkolaków i nauczycieli oraz przypomniała, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna naszej Ojczyzny. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych „Wojenko, Wojenko” oraz „Szara Piechota”.
Na koniec uroczystości dzieci z grupy Tygrysków przedstawiły piękny taniec do piosenki „Jestem Polką i Polakiem”.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Na koniec Akademii dzieci i zaproszeni goście otrzymali biało-czerwone opaski symbolizujące kolory naszej polskiej flagi.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Aneta Białożyt i Karolina Włodarz
nauczycielki w Niepublicznym Przedszkolu w Staniątkach

 

2017-12-05T11:37:21+00:005 grudnia 2017|Edukacja|
Rozmiar liter
Kontrast