Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Jubileusz pierwszej pomocy

To już tradycja rozpoczynających się Dni Niepołomic. Jak co roku przyjęliśmy zaproszenie Pana burmistrza Romana Ptaka i lekarza medycyny Zbigniewa Hausera do udziału w Jubileuszowym XX Międzyszkolnym Konkursie Ratowników Sanitarno-Medycznych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.
Dlatego też 2 czerwca w budynku Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach przeprowadzono rywalizację zgłoszonych drużyn ze szkół podstawowych, z terenu gminy. To już dwadzieścia lat jak uczniowie walczą o puchary i nagrody, ale przede wszystkim nabywają wiedzę i umiejętności potrzebne do ratowania zdrowia i życia ludzkiego. To właśnie ten cel przyświecał przed laty organizatorom, którzy byli zdecydowanymi prekursorami rozwoju tej formy nabywania umiejętności ratowniczych.

Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów w składzie:
Julia Kaczmarczyk z VI b,
Agnieszka Syguła z VI b,
Seweryn Stempak z VI d.

Młodzi ratownicy musieli się wykazać znajomością teoretyczną i praktyczną w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom różnorodnych wypadków. Drużyny najpierw losowały trzy pytania teoretyczne, a następnie przeprowadzały resuscytację i ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. Konkurs został zorganizowany i jak zwykle przebiegał pod fachowym nadzorem lekarza medycyny Zbigniewa Hausera. Po przeprowadzeniu konkursu ustaliła się następująca kolejność wśród startujących szkół:
I miejsce – SP z Niepołomic,
II miejsce – SP z Podgrabia,
III miejsce ex aequo – SP z Zabierzowa Bocheńskiego i SP z Zakrzowa,
IV miejsce – SP z Podłęża.

Wszystkie startujące drużyny otrzymały osobiście gratulacje i nagrody z rąk Pana burmistrza Romana Ptaka i organizatora konkursu, lekarza medycyny Zbigniewa Hausera.
Na sam koniec szczerze pogratulowałam i podziękowałam „mojej” drużynie za bezkonkurencyjność, odwagę, determinację i poświęcenie bardzo wielu godzin w ciągu całego roku szkolnego na zdobywanie dodatkowej, ponadprogramowej wiedzy i umiejętności na zajęciach rozwijających.

Aneta Gryglak
nauczyciel przyrody w SP Niepołomice

2017-06-07T15:03:08+00:007 czerwca 2017|Edukacja|
Rozmiar liter
Kontrast