Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Mistrzowie gotowania

Uczniowie z Ochotniczego Hufca Pracy pod okiem doświadczonych szefów kuchni zmierzyli się wczoraj w konkursie kulinarnym.

Od samego rana piątka uczestników konkursu pod okiem kucharzy z Hotelu Słoneczny Zdrój mierzyła się z filetami z piersi kurczaka. Po kilkugodzinnych staraniach i przygotowaniach przeprowadzono degustację przygotowanych dań oraz ich prezentację.

Zdaniem doświadczonych kucharzy kierowanych przez Patryka Kotarbę, szefa kuchni w hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku Zdroju, na całość oceny i ostateczną klasyfikację składał się nie tylko smak przygotowanych potraw, ale również sposób zarządzania stanowiskiem pracy i kompozycja dań.

W rezultacie najlepiej z tematem poradził sobie Krzysztof Frąś, który przygotował potrawkę z kurczaka, pora i pieczarek na racuchach z puree bakłażanowym. Tuż za plecami zwycięzcy uplasowała się Weronika Motyka, która zaprezentowała faszerowanego kurczaka w samodzielnie przygotowanym cieście francuskim z warzywami grillowanymi.

Dwójka najlepszych zawodników będzie miała okazję zmierzyć się w kolejnej edycji konkursu, tym razem na szczeblu wojewódzkim.

Zwycięzcy prócz możliwości dalszej rywalizacji otrzymali również nagrody rzeczowe. Krzysztof Frąś otrzymał voucher o wartości 1500 złotych na pobyt w hotelu Słoneczny Zdrój Medical Spa & Wellness w Busku, a także nagrody rzeczowe od innego partnera konkursu – firmy Cedrob. Pakiety z zakładów drobiarskich, które swoją siedzibę mają w Niepołomicach otrzymali również pozostali uczestnicy rywalizacji.

Wszystkie przyrządzone dania były przepyszne!

2017-03-16T08:41:35+00:0016 marca 2017|Edukacja|
Rozmiar liter
Kontrast