SL SALOS Staniątki zdeterminowany wysokim miejscem w turnieju Kinder + Sport nabrał odwagi, by rozszerzyć swoją działalność o nową sekcję – tenisa stołowego – która rozpoczęła swą działalność treningową już w sierpniu.

Teraz już SALOS Staniątki szkoli dzieci i młodzież w dwóch dyscyplinach: piłki siatkowej i tenisa stołowego.

Podczas wakacji mocnym akcentem szkoleniowym siatkarek i siatkarzy był obóz, który odbył się w Wiśle od 17 do 27 sierpnia. Przeszło 60 osób, które wzięło udział w projekcie szkoleniowym w górach. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności pod okiem trzech trenerów.

Obóz był okazją do zwiedzenia okolicy, dlatego udaliśmy się na wycieczki. Pierwsza to zdobycie szczytu Czantoria i tam zjazd kolejką saneczkową. Druga to przejazd na Przełęcz Kubalonka i skorzystanie z atrakcji kolejki górskiej. Trzecia to Pętla Cienkowska wraz ze zwiedzeniem Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, spacer po Centrum Wisły (park miniatur i inne ciekawe miejsca), spotkanie z Wojciechem Cejrowskim. Czwarta wycieczka to zwiedzenie Chaty Kawuloka w Istebnej, Izby Koronek Ręcznych w Koniakowie, zabytkowego drewnianego kościółka w Wiśle-Głębcach, Zamku Prezydenckiego w Wiśle i zapory w Wiśle oraz warsztaty robienia serów w Izba Sera w Koniakowie. Piąta wycieczka to skorzystanie z kąpieliska przy Hotelu Gołębiewskim w Wiśle.

Od września już wróciliśmy do systematycznej pracy uzupełniającej obowiązki szkolne. Opracowane przez nas cele szkoleniowe realizujemy w dwóch sekcjach (piłki siatkowej i tenisa stołowego) podczas treningów – trzy razy w tygodniu każda grupa.

Wierzymy, że i ten rok przyniesie nam zakładane rezultaty. Zapraszamy do nas na treningi!

ks. Paweł Kosowski SDB