Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Na tropie Niepodległej

13 grudnia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa odbyła się premiera filmu „Na tropie Niepodległej”.

Premiera była czasem spotkania twórców, aktorów, ich rodzin, kibiców przedsięwzięcia, a także wszystkich innych osób, które przyczyniły się do ożywienia historii lokalnej. Przy produkcji nawiązaliśmy bowiem współpracę z wieloma instytucjami, organizacjami oraz osobami prywatnymi, pozyskując liczne informacje i materiały – dokumenty, zdjęcia, przedmioty związane z walkami o niepodległość, czy też przestrzeń do kręcenia poszczególnych scen.

Wydarzenie otworzył występ Sue Orchestry – młodych i utalentowanych muzyków, których wspólna muzyczna przygoda rozpoczęła się w szkole im. Lady Sue Ryder. Ich aranżacje utworów patriotycznych stały się ścieżką dźwiękową naszej produkcji. Następnie konferansjerki Magdalena Kulka i Paulina Ratajska – inicjatorki i realizatorki pomysłu nakręcenia filmu, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, dokonały krótkiego wstępu dotyczącego projektu, po czym nastąpiła długo wyczekiwana projekcja filmu.

„Na tropie Niepodległości” nawiązuje do lokalnych aspektów drogi Polaków do wolności. Młodzi bohaterowie filmu, uczniowie naszej szkoły, poznają kolejne miejsca, fakty, postacie. Pomagają im w tym zaproszeni do realizacji goście – niepołomiccy miłośnicy historii. Poszukują śladów wskazujących na związek Niepołomic z niepodległością.

Pokaz filmu przyjęto owacjami na stojąco, co stanowiło najwyższy wyraz uznania dla wszystkich zaangażowanych w produkcję. Żałujemy, że nie wszyscy partnerzy mogli być obecni podczas pierwszej publicznej projekcji „Na tropie Niepodległości”.

Kilka dni później z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej odbyła się kolejna projekcja filmu dla seniorów uczestniczących w wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej niepołomickiego Zamku Królewskiego. Film został odebrany pozytywnie. Być może to nie ostatnia publiczna projekcja filmu.
Film będzie dostępny w bibliotece miejskiej, w bibliotekach szkolnych oraz na stronie internetowej naszej szkoły. Zachęcamy do oglądania i poznawania historii naszej Małej Ojczyzny!

Galeria zdjęć z wydarzenia jest dostępna tutaj. 

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach

2019-01-02T13:29:00+00:002 stycznia 2019|Edukacja|
Rozmiar liter
Kontrast