10 czerwca, przy Szkole Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach odbył się piknik rodzinny. Szkoła wspólnie z rodzicami już po raz jedenasty zorganizowała tę popularną imprezę. 

Jak co roku przygotowaliśmy moc atrakcji. Niepołomickie Bractwo Rycerskie lśniło w słońcu wypolerowanymi zbrojami i mieczami. Akademia Karate Tradycyjnego błyszczała sprawnością fizyczną. Uczniowie naszej szkoły zadziwiali talentem tanecznym i wokalnym. Nasza uczennica Emilia Azierska zaprezentowała kilka utworów, które pozwoliły jej zdobyć krajowy i międzynarodowy rozgłos.

Sałatki, ciasta, grill i swojskie jadło przygotowane przez naszych rodziców zachwycały smakiem i cieszyły oko kunsztem podania (no może za wyjątkiem kaszanki owiniętej w folię aluminiową, ale ta akurat nadrabiała niebiańskim smakiem).

Po raz pierwszy w tym roku zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejsze (sic!) ciasto. Wybór był bardzo trudny, gdyż umiejętności, jakie zaprezentowali rodzice były na poziomie „MasterChefa”.

Kiedy podniebienia i gusta muzyczne zostały już dopieszczone, nadszedł czas na spalenie kalorii. A okazji było co nie miara. Można się było sprawdzić w konkurencjach rycerskich, pohasać w kąciku malucha lub zmierzyć się w konkurencjach rodzinnych.

Nadwyrężoną w zmaganiach sportowych fryzurę można było poprawić za pomocą uczniów z niepołomickiego OHP, którzy szybko i profesjonalnie nadawali włosom właściwy wygląd.

Kto jednak ponad przyjemności ciała stawia wyżej rozrywkę intelektualną i doznania artystyczne, mógł się spełnić w turnieju szachowym (lub warcabowym), albo kontemplować sztukę podziwiając prace uczniów z klas 1-3, oraz oglądając jedenastą poplenerową wystawę kółka plastycznego.
Swoją ofertę na pikniku prezentowały również zaprzyjaźnione z nami instytucje tj.: szkoła tańca Evolution, szkoła językowa Early Stage, MOA, MCDiS oraz wieloletni, honorowy sponsor naszej loterii Centrum Językowo – Edukacyjne NEO.

Na zakończenie pikniku „polski samuraj” soke Mariusz Błaszkiewicz (10 dan), założyciel szkoły KINDAI-RYU, zaprezentował się w japońskiej samurajskiej zbroi.

Wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom składamy serdeczne podziękowania za okazaną, konkretną pomoc przy organizacji XI pikniku rodzinnego.

Mikołaj Schabowski, koordynator imprezy