Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Ogłoszenia
Polecamy
Sport
Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Wiosenny pokaz mody

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej zorganizowała wielki wiosenny pokaz mody z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Gdy za oknem ni to zima, ni wiosna społeczność naszej szkoły wybiera tę drugą – iście radosną, tak wyczekiwaną porę roku. Ale jak powitać wiosnę skoro zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa? Najbardziej figlarnym miesiącem okazał się marzec i kiedy wszyscy rozmyślali jakby tu sprowadzić wiosenną pogodę, samorząd uczniowski znalazł najbardziej trafiony sposób – zorganizowanie wiosennego pokazu mody.

W czasie apelu, który poprowadziły: Agata Zawadzka, Magdalena Kosińska i Mariola Grochot oraz uczniowie wchodzący w skład samorządu, zaprezentowano najróżniejsze kreacje, które pogrupowano w kilka kategorii – modę ,,zawodową”, sportową, ekologiczną, szkolną (uczniowie ze ściągawkami) i rodzinną. Wśród poszczególnych grup, osoby chętne przebrały się za przedstawicieli różnych zawodów, rodziców z małym dzieckiem, piłkarzów, cheerleaderki lub kibiców. Dumnie prezentowali swoje stroje uczniowie z niezliczoną ilością ściągawek czy ci, którzy wybrali modę ekologiczną. Nie zabrakło także stylizacji typowo wiosennej, która najpełniej dała się zauważyć w strojach zwiastujących tę najpiękniejszą porę roku. Każdy z gracją prezentował przygotowane przez siebie stroje i podziwiał stylizacje kolegów i koleżanek.

Należy również dodać, że w całej zabawie uczestniczyło grono pedagogiczne wraz z dyrektor Anną Gąsłowską. W wiosennych kapeluszach, niektórzy nawet w przygotowanych kreacjach, w rytm wesołej muzyki zatańczyli dla uczniów specjalny taniec. Każdy w ten dzień miał emanować kolorem, dlatego nawet ci, którzy nie zdecydowali się na przebranie, założyli barwne ubrania, przykuwające wzrok.

Radości, śmiechom i wesołej zabawie nie było końca! Miny uczniów odzwierciedlały znaną prawdę: muzyka łączy pokolenia, a zestawiona z dużą dawką humoru i niespodziewanym pokazem umiejętności tanecznych daje szczęście, które rozprzestrzenia się na wszystkie strony. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ wiosna wkroczyła wtedy nie tylko na szkolne korytarze, ale i w nasze serca.

Justyna Bielec
nauczyciel języka polskiego

2018-03-28T10:49:25+00:0028 marca 2018|Edukacja, Fotorelacja|
Rozmiar liter
Kontrast