Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Wizyta strażaków

Praca strażaka jest bardzo trudna, wymaga odpowiedzialności i ogromnej odwagi – takie wnioski wyciągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Zabierzowskiej po spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Co roku po sąsiedzku zapraszają wszystkich uczniów na spotkanie przybliżające ich pracę. Jest to dobra okazja do rozmów i przypomnienia zasad zachowania się w wypadku pożaru i udzielania pierwszej pomocy.

Tym razem strażacy z Woli Zabierzowskiej zawitali także do naszych najmłodszych dzieci – do „Klubu pod Bociusiem” oraz przedszkolnej grupy 3 i 4-latków. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały poszczególne stroje i wyposażenie. Starsze odwiedziły także remizę, a potem wzięły udział w zaimprowizowanym pokazie gaszenia pożaru.

Do strażaków z Woli Zabierzowskiej dołączyli ochotnicy z OSP w Podłężu ze wspaniałym pojazdem. Jak zwykle przygotowano atrakcje dla wszystkich uczniów, każdy z nich mógł spędzić chwilę w kabinie samochodu i spróbować sił gasząc pożar miasteczka smerfów. Tak przygotowane spotkanie z pewnością przysporzy naszym strażakom w przyszłości wielu nowych ochotników.

Serdecznie dziękujemy za świetnie przygotowane i przystępne dzieciom zajęcia oraz wszelkie atrakcje. Z przyjemnością obserwowaliśmy młodych ludzi, którzy poświęcają swój czas, aby pomagać innym i chcą zarazić swoją pasją kolejne pokolenie.

Jolanta Kosała
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
fot. Jerzy Jasonek

2018-06-07T09:33:05+00:007 czerwca 2018|Edukacja|
Rozmiar liter
Kontrast