Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Wyjątkowa lekcja historii

24 września Szkoła Podstawowa w Suchorabie gościła rekonstruktorów historii. Wydarzenie było jednym z wielu przedsięwzięć podjętych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Mariusz Rudek, Michał Kowalik i ksiądz Mieszko Ćwiertnia byli autorami wspaniałej lekcji historii, w której uczestniczyli uczniowie starszych klas. Prowadzący zajęcia wystąpili w replikach mundurów z okresu I wojny światowej. Interesująco opowiadali o charakterze wielkiej wojny i o stoczonych podczas niej bitwach. Niektóre z nich miały miejsce także na naszych terenach.

Prowadzący wzbogacili wykład o prezentację eksponatów z czasów wojny: karabiny, pociski, elementy umundurowania walczących żołnierzy. Można było je nie tylko obejrzeć, ale także dotknąć.

Na zakończenie lekcji uczestników zaproszono na rekonstrukcję historyczną bitwy o Kraków, która odbyła się w dniach 16-27 listopada 1914 roku. Inscenizacja bitwy będzie miała miejsce na terenach należących do dworu w Goszycach – gmina Kocmyrzów-Luborzyca. Zainteresowani uczniowie i ich rodzice mogą wziąć udział w tym niepowtarzalnym widowisku 6 października o godz. 16.00.

2018-10-01T15:03:43+00:001 października 2018|Edukacja|
Rozmiar liter
Kontrast