W samorządowym Przedszkolu nr 1 w Niepołomicach w tym roku swoją przygodę z edukacją rozpoczęły dwie grupy maluchów (grupa  gwiazdeczki oraz grupa promyczki).

Dzieci już w sierpniu, a dokładnie 28 i 29 sierpnia 2018 roku, przyszły wraz z rodzicami do naszej placówki na zajęcia adaptacyjne gdzie poznawały zupełnie nowe dla siebie środowisko. Dzieci podczas wspólnych zabaw, pląsów i śpiewów poznawały przedszkole, plac zabaw oraz jego najbliższe otoczenie, swoje panie oraz swoich rówieśników, tak aby w pierwszych tygodniach września było im łatwiej przezwyciężyć tęsknotę i lęk związany z tą nową dla nich sytuacją.

Pierwsze dni, a nawet pierwsze tygodnie to czas ogromnego wyzwania dla dzieci jak i również dla rodziców. Dzięki zajęciom adaptacyjnym również oni mieli okazje poznać specyfikę pracy przedszkola, sposoby realizacji założeń programowych oraz metody i formy pracy z dziećmi.

Jest to niewątpliwie wielki przełom w życiu całej rodziny. Wszystkim maluszkom życzymy powodzenia, mnóstwa uśmiechu i samych radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu.

 

Anastazja Wąchała
nauczyciel PS nr 1 w Niepołomicach