10 października odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Kardiologii przy Niepołomickim Centrum Medycznym.

Otwarcia dokonali prezes Niepołomickiego Centrum Medycznego – Maciej Kłusek wraz z burmistrzem Niepołomic – Romanem Ptakiem.

Siedziba Centrum mieści się w Niepołomicach przy ul. Korczaka 1, w dawnych pomieszczeniach pogotowia ratunkowego. Ma więc odrębne wejście, które prowadzi do rejestracji i trzech gabinetów. Przyjmować w nich będą lekarze współpracujący z krakowskim Szpitalem im. Jana Pawła II.

Remont pomieszczeń pod nowe centrum trwał od sierpnia do początku października. Wnętrze zostało lekko zmodyfikowane i bardzo odnowione, dzięki czemu standard wykończenia jest obecnie na bardzo wysokim poziomie. Są też odpowiednie urządzenia, by wykonać niezbędne badania: EKG, EKG wysiłkowe, Holter, Holter ciśnieniowy i echo serca.

Koszt wyposażenia Centrum to już około 100 tysięcy złotych, a NCM musi jeszcze wygospodarować 150 tys. na urządzenie do przeprowadzania echa serca, które już jest na miejscu, na razie jednak na okresie próbnym.

Nikt nie ma wątpliwości, że kardiolog w Niepołomicach jest bardzo potrzebny. Jak mówi prezes Kłusek – Centrum Kardiologiczne w budynku przychodni to spełnienie jego zawodowych marzeń. Obiekt otwarty jest na wszystkich pacjentów, także tych spoza gminy.

Na razie wizyty w Centrum Kardiologicznym są płatne, jednak i prezes NCM i władze gminy mają nadzieję, że usługi uda się zakontraktować, tak by pacjenci mogli korzystać z tych gabinetów w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.