Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Gmina przyjazna inwestorom

Burmistrz Roman Ptak odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego certyfikat Niepołomice – gmina przyjazna inwestorom.

Wczoraj w siedzibie Krakowskich Parków Technologicznych miało miejsce uroczyste spotkanie inwestorów krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Krakowska strefa podzielona jest na 32 podstrefy znajdujące się na terenie 30 gmin. Z obszaru ponad 866 hektarów dostępnych do prowadzenia inwestycji największa część znajduje się na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej.

Podczas uroczystości burmistrz Roman Ptak odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego oraz prezesa Krakowskich Parków Technologicznych Wojciecha Przybylskiego certyfikat Gmina przyjazna inwestorom.

To dla nas duże wyróżnienie i docenienie ciężkiej, dwudziestopięcioletniej pracy nad tym, aby w naszej gminie przedsiębiorcom dobrze prowadziło się biznes. Ponieważ to właśnie gospodarka jest filarem rozwoju społeczeństw – powiedział burmistrz Niepołomic.

Oprócz gminy Niepołomice wyróżniono również dwie firmy działające na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. To firmy Brembo Poland sp. z o.o. oraz Woodward Poland sp. z o.o.

Brembo to światowy potentat produkcji tarcz hamulcowych, który otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności w Niepołomicach w 2013 roku.

Firma Woodward Poland zajmuje się natomiast projektowaniem, produkcją i serwisem innowacyjnych systemów sterujących dla lotnictwa i energetyki – działa w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej od 2010 roku. W 2012 roku rozbudowano zakład, zwiększając powierzchnię produkcyjną oraz dwukrotnie liczbę stanowisk pracy dla inżynierów. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie 600 pracowników, a jego powierzchnia wynosi ponad 13 tysięcy mkw. Niedawno zostało uhonorowane tytułem Dąb Biznesu.

Oba przedsiębiorstwa otrzymały podziękowanie za podjęcie inwestycji na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej oraz wniesienie znaczącego wkładu w rozwój gospodarczy województwa małopolskiego.

Gratulujemy!

2017-03-14T09:40:08+00:0013 stycznia 2017|Gospodarka|
Rozmiar liter
Kontrast