9 listopada 2017 roku w hotelu InterContinental w Warszawie dyrektor firmy Nidec Motors & Actuators odebrał prestiżową nagrodę „Najlepszy Japoński Inwestor 2018 Roku”. To wygrana w tegorocznym konkursie FDI Poland Investor Awards.

Konkurs FDI Poland Investor Awards organizowany jest co roku przez BizPoland Magazine oraz BiznesPolska. To inicjatywa ogólnopolska mająca na celu wyróżnienie wiodących firm zagranicznych działających w naszym kraju.

W konkursie nagradzane są firmy za swoje ekonomiczne zaangażowanie w polską gospodarkę, stosownie do skali inwestycji, poziomu zatrudnienia i znaczenia strategicznego. Nagroda przyznawana jest przez niezależne, kilkunastoosobowe jury złożone z radców handlowych Ambasad oraz przewodniczących izb handlowych w Polsce.

Firma Nidec Motors & Actuators to firma działająca w branży Automotive, posiadająca japoński kapitał. Firma świętuje w tym roku zakończenie dużej inwestycji jaką była rozbudowa zakładu produkcyjnego. Duże nakłady inwestycyjne, wzrost zatrudnienia, nowe możliwości technologiczne – wszystkie te składowe przyczyniły się do otrzymania wyróżnienia.