Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Niepołomice miastem przyszłości

Trzecie miejsce w kategorii małych miast zdobyły Niepołomice w prestiżowym rankingu fDi Polskich Miast Przyszłości 2017/18.

Niepołomice znalazły się na trzecim miejscu w kategorii ogólnej małych miast przyszłości, równie wysoko oceniono nasz potencjał ekonomiczny, a na czwartym miejscu znaleźliśmy się jeśli chodzi o łączność.

Ranking fDi (subdivison Financial Times) powstał, by być wiarygodną informacją dla międzynarodowych inwestorów o danym mieście. Doceniane są działania proinwestycyjne (inwestycje w infrastrukturę w strefach przemysłowych, ale i miejską), działania podejmowane dla rozwoju stref ekonomicznych, spójna i interesująco prowadzona polityka informacyjna i zarówno ta w świecie wirtualnym, jak i realnym. Wysokie noty osiągają miasta, które swoje działania kierują nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla mieszkańców i turystów, ponieważ zwykle przekładają się one na kreowanie pozytywnej atmosfery wokół biznesu.

Wyróżnienia w tym rankingu przyznawane są na największej imprezie dotyczącej nieruchomości – MIPIM 2017 odbywającej się w Cannes we Francji. Uczestniczy w niej 2,6 tys. wystawców, 23 tys. uczestników z 90 krajów, w tym 5,3 tys. inwestorów i 500 dziennikarzy, a wszystko to na 19,4 tys. mkw powierzchni wystawienniczej.

2017-04-27T08:45:58+00:0021 marca 2017|Gospodarka|
Rozmiar liter
Kontrast