Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Ogłoszenia
Polecamy
Sport
Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Festiwal Teatrów w Języku Angielskim

8 czerwca około stu uczniów w wieku 7-14 lat z wielkim zaangażowaniem mówiło w języku angielskim na scenie MCDiS podczas IX Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim „The Stage Is Yours”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach we współpracy z Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

Dobrze, gdy nauka języka obcego jest aktywna i przyjemna oraz zawiera elementy zabawy i angażuje emocje. Uczymy się przez działanie, więc jeśli chcemy mówić w języku obcym, zacznijmy mówić.

Celem organizatorów Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim „The Stage Is Yours” jest stwarzanie dzieciom ze szkół podstawowych z powiatu wielickiego okazji do mówienia w języku angielskim. Przygotowując się do Festiwalu, uczniowie ćwiczą prawidłową wymowę, intonację i przyzwyczajają się do szybszego tempa mówienia. Jest to sposób na budowanie u dziecka pewności siebie, rozbudzanie motywacji i pozytywnego nastawienia do języka oraz podnoszenie poziomu wiedzy uczniów w zakresie literatury anglojęzycznej. Dzieci uczą się także współpracy w grupie, odpowiedzialności za wspólne przedsięwzięcie, radzenia sobie z tremą podczas występów publicznych oraz polegania na sobie nawzajem, a dodatkowo mają okazję zintegrować się z uczestnikami z innych szkół.

W tegorocznej edycji Festiwalu udział wzięły grupy teatralne z klas 1-3 i 4-7 ze szkół podstawowych w Jaroszówce, Kłaju, Grajowie, Zagórzu i Niepołomicach.

Patronat Honorowy sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak, który ufundował nagrody dla wszystkich uczestników. Wsparcia udzieliło także Wydawnictwo Oxford University Press.

W jury Festiwalu pracowali:
• Marta Makowska, aktorka Staniąteckiej Grupy Teatralnej, reprezentująca Referat Promocji i Kultury w Niepołomicach,
• Barbara Kowalska, nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Niepołomicach oraz
• Marcus Bessinger, Amerykanin mieszkający w Polsce, właściciel szkoły LET’S Talk – English Language Coaching.

Wyniki w kategorii klas 1-3:
I miejsce – SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zagórzu „The World Is Sick”
II miejsce – SP im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce „The Giant Turnip”
III miejsce – SP im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach „The Little Red Hen”
Najlepszy plakat: SP im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce.
Najlepszy aktor: Błażej Grochot, SP w Zagórzu
Najlepsza aktorka: Zofia Krechowiecka, SP w Niepołomicach
Wyróżnienia indywidualne: Julia Kurpios (SP w Zagórzu), Marcel Szajnowski (SP w Jaroszówce), Michał Nosal (SP w Zagórzu)

Wyniki w kategorii klas 4-7:
I miejsce – SP im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach „The Dance Show”
II miejsce – SP im. Ks. Jana Twardowskiego w Kłaju, „Excalibur”
III miejsce – SP im. S.Emilii Podoskiej w Grajowie, „Hansel and Gretel and the Creepy Woods”
Najlepszy plakat: SP im. S. Emilii Podoskiej w Grajowie
Najlepszy aktor: Charles Korabik, SP w Niepołomicach
Najlepsza aktorka: Emilia Kołodziej, SP w Kłaju
Wyróżnienia indywidualne: Aleksandra Ostromęcka (SP Niepołomice), Dominika Kaleta (SP Niepołomice), Karolina Kupiec (SP Grajów).

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie Burmistrzowi MiG Niepołomice, Romanowi Ptakowi oraz Wydawnictwu Oxford University Press za ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników, a także Dyrekcji i Pracownikom Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa za pomoc w organizacji wydarzenia.

Dziękujemy jury za poświęcony czas i zaangażowanie w pracę podczas Festiwalu.

Słowa wdzięczności kierujemy w stronę widowni, która podczas każdej części Festiwalu wypełniła salę widowiskową po brzegi, a przybyła pod opieką nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaroszówce, z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II i ze Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach z klas 1-7 i z oddziałów gimnazjalnych.

Dziękujemy nauczycielom przygotowującym uczniów do Festiwalu, wszystkim osobom, które pomogły w prezentacji każdej ze szkół i umożliwiły im przyjazd, a także dzieciom występującym na scenie za dostarczenie wspaniałych wrażeń. Serdecznie zapraszamy Was do udziału za rok w X Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim „The Stage Is Yours” w Niepołomicach.

Magdalena Pudo
SP im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach

2018-06-15T09:06:18+00:0015 czerwca 2018|Inne|
Rozmiar liter
Kontrast