Ognisko TKKF „Wiarus” w Niepołomicach zakończyło zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach programu „Sportowe wakacje 2018”. 

W niedzielę 2 września Sekcja Rowerowa Ogniska TKKF „Wiarus” oraz pasjonaci turystyki rowerowej zakończyli zajęcia sportowo- rekreacyjne w ramach programu „Sportowe wakacje 2018”.
Tradycyjnie spod Kopca Grunwaldzkiego wyruszyliśmy w ostatnią wakacyjną wycieczkę rowerową do Puszczy Niepołomickiej, która zakończona była rodzinnym festynem na terenie Leśnictwa w Sitowcu.

Wszystkie wycieczki i treningi organizowane były pod honorowy patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice, Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Nadleśnictwa Niepołomice, właściciela firmy „JUKA” oraz Ogniska TKKF „Wiarus” w Niepołomicach.

W tym roku udało się nam zrealizować wycieczki rowerowe: 15 i 29 lipca, 15 i 19 sierpnia oraz treningi strzeleckie z broni pneumatycznej tj. karabinek i pistolet sportowy: 12, 13 i 14 lipca na terenie rekreacyjnym „JUKA”, zakończone zawodami 25 sierpnia dla młodzieży, mieszkańców oraz gości przebywających w czasie wakacji na terenie gminy Niepołomice.

Wspólnie udało się nam przejechać około 250 km. W wycieczkach brało udział ponad 110 pasjonatów jednośladów i miłośników rodzinnych wypadów.

Podczas festynu wyróżniono najbardziej usportowione rodziny biorące udział w programie „Sportowe Wakacje 2018”:
1m. rodzina Szkutników
2m. rodzina Czubów (z Ukrainy)
3m. rodzina Morończyków
4m. rodzina Szewczyków

W zawodach strzeleckich podium zajęli w kategorii do 13 lat:
1 Radosław Kolbusz – 48 pkt
2 Jakub Krępa – 36 pkt
3 Julia Morończyk – 36 pkt

W kategorii od 14 lat:
1 Anna Świderska – 48 pkt
2 Aleksandra Szewczyk – 57 pkt
3 Kacper Szkutnik – 50 pkt

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe dyplomy.

Serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, uczestnikom i przyjaciołom za udział, poświęcony czas i pracę, jaka została włożona w realizację zagadnienia.

Albert Szkutnik
Kierownik Sekcji Rowerowej