21 kwietnia w Piwnicy Gotyckiej Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbędzie się kolejne Spotkanie przy Czakramie. Gościem gospodarzy wieczoru Agnieszki Rösnerówny i Edwarda Zawilińskiego będzie Agata Ślazyk. Od tego spotkania zapraszamy już na godzinę 20.00.

Agata Ślazyk to artystka na co dzień związana z zespołem Piwnicy pod Baranami. Obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka nie poddaje się „zaszufladkowaniu” do określonego muzycznego gatunku. Piwnica pod Baranami wskazywałaby na piosenkę poetycką bądź aktorską lub ogólnie kabaretową. Jednak słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki i wręcz rockowe teksty i kompozycje.

Karierę piosenkarską rozpoczęła jako siedemnastolatka w Biłgoraju. Tam na Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską zdobyła nagrodę publiczności. Wtedy też nawiązała trwającą do dziś współpracę ze znakomitym muzykiem i kompozytorem Tomaszem Kmiecikiem.

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, a ostatni raz, w 2002 roku w Warszawie na Festiwalu Sztuki Estradowej otrzymała pierwszą nagrodą w dziedzinie piosenki. Rok później weszła już w skład Piwnicy pod Baranami.

Na czym polega siła przekazu tej młodej wykonawczyni? Jej artystyczny talent objawia się wieloma rzadkimi cechami. Po pierwsze świetne wyczucie sceny. Po drugie, różnorodność gatunku. Po trzecie, umiejętność ważenia nastroju. Agata Ślazyk rozumie tekst i doskonale wie, kiedy i jak go wyartykułować. Po czwarte, ma niesłychane wokalne możliwości. Po prostu ma głos. A parafrazując znane powiedzenie Jana Ptaszyna Wróblewskiego, głos należy się tym, co mają głos.

21 kwietnia, godzina 20.00, Zamek Królewski w Niepołomicach. Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

Informacje o artystce pochodzą z jej oficjalnej strony www.agataslazyk.pl.