Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Za nami dzień otwarty LAS

4 marca w Laboratorium Aktywności Społecznej przy ulicy Bocheńskiej 26 odbył się Dzień Otwarty.

Celem było przedstawienie stowarzyszeniom, fundacjom, radom osiedlowym i działaczom lokalnym, szerokich możliwości aranżacyjnych tego miejsca, a także zaproszenie ich do współpracy.

Atutem przestrzeni LAS jest nieograniczona możliwość kształtowania powierzchni na spotkania kameralne, jak również imprezy gromadzące większą ilość osób.

Zaczęliśmy od warsztatów prowadzonych przez doświadczonego trenera i ambasadora Sandler Taining Polska – Annę Burdę. Kierowane były one do organizacji pozarządowych, które chcą zwiększyć swoje możliwości w pozyskiwaniu funduszy.

W tym samym czasie odbyły się zajęcia Niepołomickiego Klubu Rękodzielnika prowadzone przez Małgorzatę Klimę. Najmłodszymi gośćmi zajmowały się animatorki z grupy „Ale Fajnie”.

Następnie Paweł Pawłowski, prezes fundacji „Lepsze Niepołomice”, przedstawił możliwości pozyskiwania środków przez NGO oraz rolę organizacji pozarządowych w budżecie obywatelskim.

Na zakończenie Marta Makowska z Referatu Promocji i Kultury, przeprowadziła panel dyskusyjny pod intrygującym tytułem „Z czym do LAS-u”, którego uczestnicy mogli zgłaszać propozycje na temat funkcjonowania LAS-owej przestrzeni.

Każdy biorący udział w dyskusji otrzymał na pożegnanie drzewko, symbolizujące to niezwykłe miejsce na społecznej mapie Niepołomic.

Do zobaczenia w LAS-ie! Zapraszamy!

Iwona Schabowska

2017-10-25T16:27:22+00:009 marca 2017|Kultura|
Rozmiar liter
Kontrast