Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Ogłoszenia
Polecamy
Sport
Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu po raz drugi

W niedzielę 16 września ruszył Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego celem jest promowanie alternatywnych środków transportu, a hasłem „Multimodalność”.

Na płycie Rynku salon samochodowy Auto Spektrum z Krakowa zaprezentował nowy model samochodu osobowego Renault z napędem elektrycznym. Firma „Ogród- Dom” wystawił najnowsze modele rowerów, także te z silnikiem elektrycznym, na których można było zaliczyć jazdę testową. Dodatkową atrakcją dla odwiedzających stoisko była loteria z nagrodami – akcesoriami rowerowwymi.

O godzinie 11.00 z Rynku przy fontannie grupa rowerzystów z TKKF Wiarus w Niepołomicach wyruszyła do Puszczy Niepołomickiej nad Czarny Staw, wokół którego zbierała śmieci. W Puszczy o godzinie 12.00 odbył się też bieg „Salco 4Rest Run”, który jest połączeniem sportowej rywalizacji z relaksem w otoczeniu przyrody.

W parku od godz. 11.00 do 15.00 Firma Addict Bikes z Niepołomic nieodpłatnie przeprowadzała czynności regulacyjne w rowerach i prezentowała także nowe modele rowerów. Obok ich stoiska maluchy miały okazję pojeździć elektrycznymi samochodzikami. Kto nie zdążył zjeść drugiego śniadania miał okazję poczęstować się drożdżówkami, które rozdawały uczennice z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w organizację niedzielnego spotkania.

2018-09-19T15:26:40+00:0018 września 2018|Kultura|
Rozmiar liter
Kontrast