W niedzielę 1 lipca, o godz. 18.00 zapraszamy do Zamku Królewskiego na koncert i uroczystość zamknięcia wystawy rzeźby, tkaniny artystycznej i ceramiki.

W koncercie usłyszymy utwory Fryderyka Chopina, Beli Bartoka, Henryka Wieniawskiego i Edwarda Griega. Wykonawcami będą Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska (fortepian) oraz Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego.

Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska jest absolwentką krakowskiej Akademii Muzycznej, mistrzowskich kursów fortepianowych oraz studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncertuje w Polsce, Austrii, Francji, Hiszpanii, Norwegii i Niemczech.

Sebastian Perłowski – dyrygent, kompozytor i aranżer ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, wydziały: Dyrygentury Symfoniczno-Operowej oraz Kompozycji w Instytucie Jazzu. Jest laureatem nagród w międzynarodowych konkursach dyrygenckich i kompozytorskich w USA, Europie i Azji, zajmując wielokrotnie pierwsze i drugie miejsca. Współpracuje z wieloma orkiestrami w kraju i na świecie prowadząc koncerty symfoniczno-operowe, jazzowe i musicale.

W trakcie uroczystości zamknięcia wystawy, która odbywa się w ramach XX Salonu Sztuki POLART – organizacji twórczej, skupiającej współczesnych artystów polskich – zostanie wyłoniony zwycięzca tegorocznego Salonu.

Koncert i wernisaż odbywają się w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu pn. Związki Pomiędzy Kulturą Południa i Północy, Schubert-Chopin-Grieg. Wzajemne inspiracje i rezonans w malarstwie
i literaturze.

Zapraszają: Muzeum Niepołomickie i Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach

Wstęp wolny.