Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach zaprasza w sobotę na koncert Piotra Wójcickiego: „While My Guitar Gently Weeps – TRIBUTE TO…” To instrumentalne wersje przebojów z repertuaru światowych artystów, którzy w ostatnich latach odeszli na zawsze, ale i kultowe piosenki, które nuci cały świat.

Wśród tych, po których repertuar sięgnął Piotr są: David Bowie, Prince, Lemmy Kilmister, Michael Jackson, Freddie Mercury, George Harrison, Jon Lord, George Michael czy Keith Emerson. W efekcie powstały instrumentalne wersje piosenek, które większość z nas doskonale zna, lecz przedstawione tu zostały w zupełnie nowy, często zaskakujący sposób. Prócz znakomitych solówek gitarowych mamy tutaj wysmakowane jazzujące partie klawiszowe, liryczne klimaty skrzypcowe, a jazzowo-rockowe granie zyskało szczyptę folku, z nutką tajemniczości i zaskakujących zwrotów akcji.

Koneserzy jazzu znajdują tu rozbudowane improwizowane solówki, sympatycy rocka progresywnego – baśniowe klimaty i dopracowane do perfekcji brzmienie, a pozostali – muzykowanie na najwyższym poziomie i dużą dozę melodyjnych klimatów, których nie ograniczają żadne granice stylistyczne.

Aranżacje – Oskar Czechowicz oraz Michał Wierba i Dominik Bieńczycki.
Zespół:
Piotr Wójcicki – gitara elektryczna
Michał Wierba – instr. klawiszowe
Krzysztof Ropicki – gitara basowa
Łukasz Sobczyk – perkusja
Dominik Bieńczycki – skrzypce

Więcej informacji:
http://www.wojcicki.art.pl/

4 listopada, sobota, godz. 18:00
Sala Widowiskowa MCDiS
Niepołomice, ul. Zamkowa 4, wejście A
Bilety: 20 zł