Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Magiczny świat klocków Lego

W niedzielne popołudnie, 6 sierpnia, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w fantastycznym wydarzeniu, jakim jest Letnia Wymiana Książek organizowana corocznie przez Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach.

W związku z tym, że aura nie dopisała całość imprezy odbyła się w Laboratorium Aktywności Społecznej, w którego nowoczesne wnętrza doskonale wkomponowała się nasza marka Bricks4Kidz.

„Książka zaproszeniem do całorocznej podróży“ – taki tytuł przewodni nosiły zaproponowane przez nas warsztaty. Na czarodziejskim dywanie, wraz z Alladynem przenieśliśmy się w magiczny świat klocków Lego®. Budowaliśmy postaci z bajek, takie jak np. Shrek, Anna i Elza z Krainy Lodu czy Bohaterowie Marvela. Ciekawe i “ożywione” przez nas zwierzęta: kameleona, pająka, małpę, indyka. W kosmos przeniosły nas rakieta, wahadłowiec kosmiczny Discovery, moduł księżycowy Apollo, a podczas podróży dookoła świata skonstruowaliśmy Wieżę Eiffla, Wielki Mur Chiński, Krzywą Wieżę w Pizzie oraz Sfinksa w Gizie. Podczas budowania dzieci korzystały z unikalnych zestawów Lego® dedykowanych wyłącznie marce Bricks4Kidz. Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość zabawy na odrębnym, przygotowanym dla nich stanowisku z klockami Lego Duplo®, zaś miłośnicy kreatywnego budowania zasiedli przy specjalnym stoliku wypełnionym klockami Lego Classic®.

Tworzenie modeli pochłonęło bez reszty nie tylko najmłodszych. Kolejny raz udowodniliśmy, że Lego® nie zna granic wiekowych. Konkurs polegający na wybudowaniu jak najwyższej wieży z klocków mając na to tylko jedną minutę przyciągnął dorosłych i dzieci, którzy dzielnie walczyli o “bricksowe” nagrody. Ostatecznie najwyższa wieża liczyła 42 elementy.

Ku niepocieszeniu małych i dużych legomaniaków nasze warsztaty dobiegły końca. Kolejne nasze spotkanie już wkrótce. A gdzie i kiedy? Zachęcamy do śledzenia naszego profilu facebookowego Bricks 4 Kidz – Krakow. Do zobaczenia!

Justyna Wyszyńska
Dziecięce Centrum Kreatywności
CH Krokus Kraków

 

2017-08-10T13:34:30+00:0010 sierpnia 2017|Kultura|
Rozmiar liter
Kontrast