Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Noc w osobliwej Bibliotece

24 marca, późną godziną wieczorną, osobliwi śmiałkowie przybyli do naszej Książnicy. Celem ich wizyty był udział w nocnej imprezie, w której mogli nie tylko dobrze się bawić, ale przede wszystkim przekonać się, że książki też są w modzie!

Tym razem cała akcja została „zaprojektowana” na podstawie kultowej książki (która zresztą bardzo szybko doczekała się ekranizacji) pt. „Osobliwy dom Pani Peregrine”.

Na samym początku zaprosiliśmy młodzież do kilku zabaw integracyjnych, które wyzwoliły w nich dobrą energię i zapał do dalszej przygody. Oprócz wejścia w niezwykły klimat Osobliwej Biblioteki, ważnym było również poznanie fabuły książki. Niezbędna w tym była prezentacja multimedialna, dzięki której gimnazjaliści zapoznali się z treścią „Osobliwego domu Pani Peregrine” oraz poznali mroczną aurę, w jakiej narrator umieścił literacką akcję. Tak jak w książce, tak samo, w bibliotece tej nocy wszystko było owiane tajemnicą. W każdym pomieszczeniu czekała zagadka, za którą kryła się tajemnicza historia. Dlatego, aby znaleźć klucz do następnego „osobliwego pokoju” uczestnicy musieli ruszyć głową.

Prawidłowo rozwiązywane zagadki podkręcały klimat akcji, a także wzywały uczestników do nowych zadań. Ku naszemu zaskoczeniu „młodzi” rewelacyjnie poradzili sobie ze stworzeniem wyjątkowych Osobliwców i ochoczo przystąpili do nakręcenia tajemniczych filmów. W pewnej chwili wszyscy zostaliśmy uwięzieni w pętli czasowej, która powtarzała najlepszy dzień z życia gimnazjalistów. Aby dowiedzieć się o tych niezapomnianych chwilach młodzież wykorzystała karty gry Dixit.

Finałem nocnej imprezy, podczas której młodzież wykazała się twórczą pracą i niezłym główkowaniem, była miła niespodzianka. A na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczestnik otrzymał dyplom.

To była już nasza druga akcja z cyklu „Noc w bibliotece”. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy nocne wydarzenie na podstawie książki Biblioteka Pana Lemoncella. Obydwie biblioteczne noce spotykają się z dużym zainteresowaniem. Dlatego drodzy Gimnazjaliści, nie smućcie się pewnie spotkamy się za rok!

Aneta Kurak i Waldemar Stelmach

2017-03-30T14:34:33+00:0030 marca 2017|Kultura|
Rozmiar liter
Kontrast