Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Ogłoszenia
Polecamy
Sport
Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Opowiedzą o podróży dookoła świata

24 kwietnia w ramach spotkań „Podróże małe i duże” w Niepołomicach wraz z rodziną Łopacińskich wybierzemy się w podróż dookoła świata.

Czterech mówców – czterech uczestników projektu: Wojciech Łopaciński wraz z żoną i dwójką dzieci opowie o niezwykłym wydarzeniu. Wykładowca uniwersytecki, szkoleniowiec i doświadczony manager zrezygnował z pracy i ruszył w roczną wyprawę dookoła świata, organizując niezwykły projekt. Podczas pokazu dowiemy się, jak zorganizować, zbudżetować i zrealizować roczną wyprawę z bardzo nietypowymi uczestnikami…

Brak doświadczenia, niski budżet, ograniczony czas i maksymalne ryzyko nie przeszkodziło zespołowi rodziny Łopacińskich objechać 42 państwa na 5 kontynentach świata. Pokonali autostopem i lokalnymi autobusami ponad 114 tysięcy kilometrów, a ich dzieci przeprowadziły w szkołach na całym świecie 28 prelekcji, opowiadając swoim rówieśnikom o Polsce i Toruniu, rodzinnej miejscowości.

Podczas wyprawy wspólnie zdobyli m.in. 6-tysięczny wulkan w Boliwii i najwyższy szczyt Afryki, Kilimandżaro oraz dotarli do chilijskiej Puerto Williams, najdalej wysuniętej na południe osady świata, za co otrzymali nagrodę Prezydenta Torunia za promocję miasta i zostali nominowani do nagród Alchemika 2016 i Odkrywca 2016.

Informacje o prelegentach:
Wojciech Łopaciński, doświadczony manager, wykładowca uniwersytecki i szkoleniowiec. Zrezygnował z pracy i rzucił się w realizację ryzykownego projektu. Eliza Łopacińska, urzędniczka w UM udowodniła, że osoby pracujące za biurkiem też mogą mieć fantazję i ruszyła w roczną wyprawę dookoła świata. Wojtuś i Łucja Łopacińscy zdecydowali się zostawić kolegów, babcie oraz kota Bolusia i towarzyszyć rodzicom w odkrywaniu świata.
Więcej informacji o ich podróżach: www.lopacinskichswiat.pl

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami. Będzie możliwość nabycia książek opowiadających o podróży Łopacińskich.

Więcej informacji: www.mcdis.pl.
www.mcdis.pl/podroze-male-duze-zycie-projektem-podroz-dookola-swiata
www.facebook.com/events/

2018-04-16T14:14:03+00:0016 kwietnia 2018|Kultura|
Rozmiar liter
Kontrast