Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Ogłoszenia
Polecamy
Sport
Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

Spotkanie świąteczne Ośrodka Wsparcia Seniorów

19 grudnia w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej odbyło się świąteczne spotkanie wszystkich uczestników projektu „wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą”.

Wzięli w nim udział uczestnicy z trzech punktów, w których realizowany jest projekt: z Zakrzowa, Zabierzowa Bocheńskiego oraz Woli Zabierzowskiej. Tradycyjnie chcieliśmy pobyć ze sobą w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu gościli: burmistrz Roman Ptak, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Niepołomicach Ewa Krzysica, dyrektor Centrum Kultury w Niepołomicach Małgorzata Gajda oraz Piotr Nowak – przedstawiciel Stowarzyszenia „Pomoc Bliźniemu”.

Przy suto zastawionych świątecznymi potrawami stołach, w blasku choinki wspominaliśmy mijający czwarty rok naszych wspólnych działań. Całej Wolańskiej grupie dziękujemy za przepięknie i przesmacznie przygotowaną wieczerzę. Seniorzy pod okiem animatorki Sylwii Ostrowskiej przygotowali spaniałe przyjęcie. Jesteśmy ze sobą już bardzo zżyci, więc atmosfera była ciepła i przyjazna. Upływający czas pokazał, że udało nam się stworzyć miejsca przyjazne seniorom, miejsca , gdzie młode i starsze pokolenia nie mijają się lecz pięknie uzupełniają i współtworzą jedną, wspólną historię. Jest to możliwe dlatego, że spotykają się ze sobą fantastyczni ludzie, a zajęcia odbywają się pod okiem niesamowitych animatorów, których zaangażowanie i twórczość jest nie do przecenienia.

Za chwilę rozpoczniemy kolejny rok naszej międzypokoleniowej przygody. Działania ośrodka w roku 2018 będą możliwe dzięki znaczącemu wsparciu gminy, za co dziękujemy burmistrzowi Romanowi Ptakowi.

Anna Morton

2018-01-04T11:46:09+00:004 stycznia 2018|Kultura|
Rozmiar liter
Kontrast