Domy Kultury zapraszają najmłodszych do udziału w przedstawieniach teatralnych przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Aktorzy Teatru Blaszany Bębenek zabiorą was w krainę bajek i baśni.

Będziecie mogli śledzić losy swoich bajkowych bohaterów, oraz pobawić się z nimi podczas interaktywnych zabaw. Wspólnie ze Smerfami powędrujecie przez las, gdzie będą czekać zabawne, czasem niebezpieczne i pouczające przygody. Poznacie przygody Smerfów, piratów i kota w czerwonych butach. Udacie się do zaczarowanej krainy Oz wraz z małą Dorotką. Wstęp wolny!

 

Zaczarowany Medalion

11 lipca 2018 godz.16.00
Dom Kultury w Ochmanowie

Zaczarowany medalion to przygody bohaterów zamieszkujących las.

To historia czarownicy, która przez swą nieroztropność gubi zaczarowany medalion i straciła swą czarodziejską moc. Odnajdują go mieszkańcy lasu, zabierają o swojej wioski, po czym zdarza się szereg dziwnych sytuacji. Maruda przestaje narzekać, Ważniak przechwalać się swoimi umiejętnościami, a Zgrywus zamiast psocić staje się poważny. Aby odnaleźć medalion czarownica prosi Gargamela o pomoc, by razem wyruszyli w las, gdzie czekają na nich zabawne i pouczające przygody.

Przedstawienie ma charakter interaktywny dopasowany do wieku przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego, w którym dzieci mogą brać udział w zabawach oraz usłyszeć śpiewających aktorów Hogatę, Smerfitkę i Łasucha.

 

Przygody  ważniaka i spółki

11 lipca 2018 godz.17.30
Dom Kultury w Zakrzowcu

Bohaterami są doskonale znane dzieciom Smerfy. przedstawienie jest energiczne, pełne humoru, a najmłodsi mogą aktywnie uczestniczyć i współtworzyć akcję dziejącą się w wiosce smerfów I okolicznym lesie. Niestety czyha na nich wiele niebezpieczeństw, a największym z nich jest Gargamel, który tropi smerfy za pomocą kota Klakiera.

Papa Smerf przygotowuje tajemniczą miksturę jednak zostaje ona przypalona przez Ważniaka, który twierdzi, że wszystkiemu winien jest Smerf Śpioch. Postanawia dać mu nauczkę i podczas snu wynosi go do lasu. Spotyka na swej drodze kota Klakiera, który podstępem zwabia Ważniaka do komnaty Gargamela. Śpioch za namową dzieci postanawia pomóc Ważniakowi uwolnić się z tarapatów.

 

Czarnoksiężnik  z krainy Oz

27  lipca 2018 godz.11,00
 Dom Kultury w Zagórzu

Czarnoksiężnik z krainy Oz to niezapomniana przygoda małej Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafia do magicznej krainy Oz. Dziewczynka spotyka tam przyjaciół; Stracha na Wróble, Tchórzliwego Lwa oraz Blaszanego Drwala, którzy pomagają jej dotrze do władcy tego świata. Dorotka wierzy, że tylko z jego pomocą będzie mogła wrócić do domu.  Spektakl pokazuje, że warto odkrywać możliwości, które w nas drzemią, a także to, że pomimo swoich słabości potrafimy sobie radzić w różnych sytuacjach.  

Przedstawienie jest interaktywne, kierowane do dzieci przedszkolnych i klas wczesnoszkolnych. Widzowie mogą brać udział w zabawach (Taniec, pomoc Dorotce w znalezieniu odpowiednich wskazówek) oraz posłuchać piosenek śpiewanych przez aktorów. W spektaklu zastosowano zmieniające się kurtyny imitujące pięć różnych przestrzeni.

 

Piraci i wyspa skarbów

20 sierpnia 2018 godz.14.00 
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

Piracka wyspa skarbów to spektakl, którego inspiracją była powieść Roberta Louisa Stevensona opowiadająca o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. Bohaterem spektaklu jest młody chłopak Jim. Traf sprawia, że bierze on udział w wyprawie poszukującej skarbu legendarnego kapitana piratów. Nikt się jednak nie spodziewa, że wśród załogi statku znajduje się dawny towarzysz kapitana piratów, który za wszelką cenę chce odzyskać łup.

W spektaklu można usłyszeć piosenki śpiewane na żywo, a dzieci wspólnie z aktorami mogą się pobawić w interaktywnych scenach.

Przedstawienie uczy aby być w życiu odważnym, dzielnie stawiać czoła problemom i że tylko ciężką pracą można osiągnąć upragniony cel.

 

Kot w butach
20 sierpnia 2018 godz.16.00
Dom Kultury w Woli Batorskiej

Baśń opowiada o magicznym kocie, który przemawia ludzkim głosem i chodzi w pięknych, skórzanych butach. Dzięki swojemu sprytowi odmienia życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu, żeni się także z piękna i dobrą królewną.

Spektakl ten jest bogaty w muzykę, śpiew, tańce i zabawy, w których dzieci biorą czynny udział. Między innymi pomagają kotu złapać animowanego bażanta oraz mogą posłuchać piosenek śpiewanych na żywo.

 

więcej: www.kultura.niepolomice.pl