Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Wernisaż malarstwa

W sobotnie popołudnie, 4 marca, w Laboratorium Aktywności Społecznej odbył się podwójny wernisaż: malarstwa Bartłomieja Sobieraja i fotografii jego córki Małgorzaty Sobieraj.

Jest to kolejna wystawa organizowana w tym miejscu, na której prezentowany jest dorobek rodzimych niepołomickich artystów. Uroczystość odbyła się na zakończenie Dnia Otwartego LAS-u.

Licznie przybyłych gości przywitała Joanna Lebiest , dyrektor Biblioteki Publicznej w Niepołomicach. Wśród obecnych było wielu przyjaciół rodziny, nauczycieli i artystów.

Wernisaż swoją obecnością zaszczycił min. rektor ASP w Krakowie prof. Adam Wsiołkowski oraz Diecezjalny Konserwator Zabytków ks. prof. Szymon Tracz.

Bartłomiej Sobieraj studiował na Wydziale Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie w 2003 roku uzyskał dyplom nagrodzony Medalem Akademii. Swoje prace wystawiał w kraju i za granicą m.in. na Litwie, w Czechach i Bułgarii. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych: „Sacrum w sztuce” (czterokrotnie), „Salon Zimowy” w NCK oraz w Wilnie i Sofii.

Przeszło setka przybyłych gości mogła podziwiać malarstwo Bartłomieja Sobieraja z różnych okresów twórczości. Były więc prace z czasów Liceum Plastycznego w Bielsku – Białej, praca z okresu studiów, będąca częścią dyplomu, jak również współczesne realizacje. Tematycznie królował pejzaż i portret (głównie członków rodziny). Techniką dominującą w jego pracach jest pastel, węgiel i ołówek.

W fotografii Małgorzaty Sobieraj dominował portret, gdyż jak twierdzi autorka: „najciekawsze w ludziach są emocje, a one zapisane są na twarzy”.

Laudację na cześć bohaterów wieczoru wygłosił Mikołaj Schabowski, który w kilku słowach przybliżył dorobek obojga artystów.

Wernisaż swoim występem uświetnił finalista V edycji Voice of Poland – Karol Dziedzic. Wykonał on dwa utwory, w tym jeden wzbogacony tańcem Ani Sobieraj i grą na saksofonie Małgosi Sobieraj.

Wystawa, na którą serdecznie zapraszamy, będzie czynna do końca marca, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 20.00.

Iwona Schabowska
Laboratorium Aktywności Społecznej

2017-03-10T09:29:47+00:009 marca 2017|Kultura|
Rozmiar liter
Kontrast