22 września o godz. 18.00 Biblioteka Publiczna w Niepołomicach i Laboratorium Aktywności Społecznej zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Sławomira Jabłońskiego, z okazji Jubileuszu 70. urodzin artysty.

Wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach, przy ul. Bocheńskiej 26.

Sławomir Jabłoński – artysta, malarz, historyk i wychowawca. Urodził się 25 sierpnia 1947 r. w Nysie. Swoją biografię dzieli na cztery historyczne miasta, w których przyszło mu żyć, i które „tworzą emocjonalno-kulturowy kwadrat” jego życia: Niepołomice, Nowy Wiśnicz, Kraków i Bochnię.

Dorobek twórczy Sławomira Jabłońskiego również związany jest z czterema miejscowościami, które wywarły duży wpływ na jego życie, czyli: Niepołomicami, Nowym Wiśniczem, Krakowem i Bochnią. Ważną część jego dorobku artystycznego stanowią pejzaże Bochni i jej okolic. Znaczna część prac przedstawia kwiaty, martwą naturę oraz formy abstrakcyjne. Inspiracją dla artysty jest również szeroko rozumiana sztuka sakralno-ludowa.

„Przez lata stworzyłem własny styl, przez co moje obrazy są rozpoznawalne. To sprawa odbioru, ja sam nie potrafię określić tego stylu, nie umiem swojej twórczości scharakteryzować w kategorii definicji” – mówi artysta.