Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Wieczór z kabaretem przy czakramie

16 listopada o godz. 20.00 zapraszamy do Zamku Królewskiego w Niepołomicach na 94. Spotkanie przy Czakramie. Gośćmi gospodarzy wieczoru Agnieszki Rösnerówny i Edwarda Zawilińskiego będą Michał Chludziński i Stanisław Rzepiela z recitalem kabaretowym pt. „Hamulec bezpieczeństwa”.

„Hamulec bezpieczeństwa” to nowy, autorski recital kabaretowy Michała Chludzińskiego – krakowskiego poety, tekściarza i satyryka. To rzecz o Polsce i Polakach podana w formie dwudziestu satyrycznych piosenek doprawionych „czarnym humorem” i „oparami absurdu”. W swoich tekstach Michał Chludziński nie tylko „śmieszy, tumani i przestrasza”, ale przede wszystkim zmusza do myślenia. Śmieje się z nas, ale i z samego siebie dając do zrozumienia, że „nic, co polskie, nie jest mu obce”. Jednocześnie przekłuwa nadęty balon „narodowego obłędu” upominając się o dystans i zdrowy rozsądek, czyli właśnie o hamulec bezpieczeństwa.

Razem z nim upominać się będzie autor muzyki do większości piosenek, kompozytor, pianista i akompaniator Stanisław Rzepiela.

W programie wykorzystano również kompozycje Ewy Korneckiej, Marka Bazeli oraz Aleksandra Brzezińskiego.

16 listopada, godz. 20.00, Piwnica Gotycka Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

2018-11-19T14:17:36+00:006 listopada 2018|Kultura|
Rozmiar liter
Kontrast