Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Czujniki zaczynają działać

W piątek zamontowano pierwsze czujniki w Niepołomicach, dziś i jutro montowane będą w sołectwach, dzięki nim będziemy stale monitorować stan powietrza w naszej gminie.

Jakość powietrza w Krakowie i okolicach nie schodzi ostatnio z czołówek gazet. W sezonie jesienno-zimowym, kiedy zaczyna się ogrzewanie gospodarstw domowych, smog w naszym regionie staje się niemal codziennym faktem. Ale czy aby na pewno? Wiele osób ma wątpliwości, czy aby nie jest tylko fakt medialny. Dlatego też postanowiliśmy stale monitorować powietrze w naszej gminie – a przede wszystkim ilość pyłów PM 10 i PM 2,5. W Niepołomicach i każdym z sołectw montujemy czujniki pyłów zawieszonych w powietrzu. W sumie będzie ich 16. Wyniki tego monitoringu dostępne są na stronie www.airly.eu. Dzięki temu można sprawdzić na bieżąco, jaki mamy stan powietrza.

Mamy nadzieję, że tym przekonamy niedowiarków, że czystość powietrza wymaga troski od każdego z nas i ma znaczenie czym ogrzewamy nasze domy, a dzięki tej świadomości i zmianie codziennych nawyków poprawimy też warunki naszego życia.

2017-03-08T15:00:24+00:0020 stycznia 2017|Ogłoszenia|
Rozmiar liter
Kontrast