Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Grupa studyjna z Mołdawii

W maju LGD Powiatu Wielickiego gościło grupę inicjatywną z Mołdawii. Kraj ten w czerwcu 2014 roku podpisał umowę stowarzyszeniową z UE. W ramach trzydniowej wizyty studyjnej kilkunastoosobowa grupa zawitała również na obszar LGD Powiatu Wielickiego.

Spotkanie w Niepołomicach z przedstawicielami biura Stowarzyszenia było dla wizytujących okazją do pozyskania informacji na temat rozwoju gmin członkowskich LGD, które korzystają z funduszy unijnych poprzez nabory organizowane w LGD. Wiele pytań dotyczyło funkcjonowania stowarzyszenia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, prowadzenia naborów oraz realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju w ramach podejścia LEADER.

To budujące mieć świadomość, że Polska, która stosunkowo niedawno została członkiem Unii stanowi dla przedstawicieli państw aspirujących do akcesji wzór jak wdrażać Fundusze Europejskie. Zwłaszcza na naszym terenie objętym Lokalną Strategią Rozwoju stanowimy przykład skutecznej integracji w ramach Wspólnoty – mówi Wiesław Malarczyk, prezes zarządu Stowarzyszenia LGD Powiatu Wielickiego.

2018-06-14T09:18:32+00:0014 czerwca 2018|Ogłoszenia|
Rozmiar liter
Kontrast