Polskie Towarzystwo Dysleksji z oddziałem w Niepołomicach serdecznie zaprasza na kolejne otwarte spotkanie, które odbędzie się 8 czerwca w godz. 17.00-20.00.

W ramach spotkania odbędzie się warsztat z obszaru technik uczenia się dotyczący rozwijania myślenia krytycznego u dzieci i dorosłych z wykorzystaniem technik TOC (techniki aktywizujące myślenie, a więc sprzyjające procesowi uczenia się. Uczestnicy poznają drzewka, chmury i logiczne gałęzie).

Warsztat: Jak rozwijać myślenie krytyczne u uczniów oraz w życiu osobistym?

W obliczu narastającej ilości informacji we współczesnym świecie szczególnie ważna jest umiejętność krytycznego myślenia. Krytyczne myślenie nie oznacza postawy spierania się o wszystko i ciągłego krytykowania innych.

Myślenie krytyczne służy przede wszystkim oddzielaniu przydatnych, istotnych i sensownych danych od zalewającego nas szumu informacyjnego.

Jak rozwijać myślenie (wyższego rzędu) u siebie i swoich uczniów? Poznanie narzędzi TOC, które rozwijają najbardziej pożądaną kompetencję w XXI w. Na spotkaniu również dowiesz się jak dokonać zmiany roli nauczyciela w kierunku moderatora oraz poznasz jedno z narzędzi, które pozwala rozwijać myślenie krytyczne.

Dla kogo:
Nauczyciele wszystkich poziomów edukacyjnych, psychologowie, pedagodzy, rodzice. Myślenie krytyczne jest dla wszystkich, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie – do swojego życia osobistego i zawodowego 🙂

Prowadząca: Anna Omilianowska

Pedagog specjalny, terapeuta, oligofrenopedagog, nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego. Międzynarodowy certyfikowany trener myślenia krytycznego i narzędzi TOC, edukator wydawnictwa Nowa Era, trener programowania i kodowania. Trener jest autorem programów autorskich i innowacji pedagogicznych do edukacji wczesnoszkolnej. Ponadto pisze scenariusze do projektów UE. Jest autorem pakietu edukacyjnego „Kuferek Matematyczny”. Na swoim koncie ma ponad 1700 godzin przeprowadzonych szkoleń i warsztatów dla nauczycieli na terenie całej Polski oraz prelekcji na Ogólnopolskich Kongresach i konferencjach.

Termin: 8 czerwca od godz. 17.00-20.00 w Laboratorium Aktywności Społecznej w Niepołomicach, ul. Bocheńska 28.

Warunki zgłoszenia:
Obowiązuje rejestracja elektroniczna pod linkiem:
https://goo.gl/forms/s0kP1sLBBjwG51aw1

Limit miejsc: 20-25 uczestników

Koszt uczestnictwa jest bezpłatny dla członków PTD z aktualną wpłatą na 2018 r, sympatycy i zainteresowani udziałem: 50 zł. Wpłata na miejscu szkolenia.

W razie pytań prosimy kontaktować się z oddziałem: ptd.niepolomice@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!

Polskie Towarzystwo Dysleksji Oddział w Niepołomicach