Ruszyła platforma e-Urząd, dzięki której możemy monitorować i załatwiać sprawy urzędowe przez Internet. To zdecydowanie usprawni dostęp do usług świadczonych przez urząd. Wiele spraw załatwimy szybciej i wygodniej.

e-Urząd to urząd dostępny drogą elektroniczną, niezależnie od pory dnia i naszego pobytu. Obsługa interesantów odbywa się tam na bieżąco.

Jakie usługi znajdę w e-Urzędzie?
– bieżący wgląd w aktualne informacje o swoich sprawach,
– informacje o mieście (aktualnych działaniach, planach, mieniu),
– automatyczne powiadomienia (poprzez sms, e-mail bądź aplikację mobilną) informujące o konieczności podjęcia działań, płatności.

Z systemu e-Urzędu możemy korzystać za pomocą komputera, laptopa bądź telefonu komórkowego (trzeba pobrać aplikację mobilną).

Po zalogowaniu do systemu możemy realizować sprawy dotyczące podatków, gospodarki odpadami, płatności internetowych, a także sprawdzić stan naszych zobowiązań. A wszystko wygodnie, bezpiecznie i zgodnie z procedurami bezpieczeństwa informacji. Od teraz nie wychodząc z domu możemy sprawdzić stan procedowanej sprawy czy prowadzić elektroniczną korespondencję z pracownikami urzędu, która jest możliwa dzięki elektronicznemu obiegowi informacji.

Jak korzystać z e-Urzędu?
Aby korzystać z e-Urzędu musisz założyć konto. Aby założyć konto na platformie e-Urząd, trzeba wcześniej założyć konto na platformie ePUAP. Łatwą instrukcję opisującą krok po kroku jak to zrobić, znajdziemy tutaj.

W urzędzie powstało również Stanowisko Potwierdzenia Profilu Zaufanego.

Warto też wiedzieć, że w Kasie Urzędu uruchomiliśmy terminal, dzięki któremu zapłacimy kartą płatniczą (podchodząc do okienka poinformujmy wcześniej kasjera o takim zamiarze).

Zapraszamy do odwiedzenia strony e-Urzędu – www.eurzad.niepolomice.eu. Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta pojawiła się też ikonka, która przeniesie nas bezpośrednio na stronę e-Urzędu.

e-Urząd jest częścią projektu „Cyfrowe Niepołomice”. Wartość przedsięwzięcia to przeszło 3 miliony złotych. Gmina Niepołomice uzyskała na ten cel ponad 2,5 mln zł dofinansowania.