W gminie Niepołomice trwa modernizacja i budowa placów zabaw. Na części obiektów wymieniane są stare zabawki i montowane nowe urządzenia. W niektórych miejscach powstają zupełnie nowe place zabaw.

Przy Domu Kultury w Ochmanowie doposażono plac zabaw i wymieniono stare zabawki. Podobnie przy Domu Kultury w Chobocie zużyty sprzęt zastąpiono nowym. W ramach Budżetu Obywatelskiego zamontowano tam siłownię zewnętrzną, w skład której weszły urządzenia: wioślarz i prostownik pleców. W Słomirogu zmodernizowano istniejący plac zabaw. Z kolei w Podgrabiu doposażono plac zabaw o huśtawkę „bocianie gniazdo”.

W Zamogielicach (Wola Batorska) powstał nowy plac zabaw. W ramach BO zamontowano tam zestaw zabawkowy, huśtawkę i ważkę na sprężynie.

Przy osiedlu Eko Park w Niepołomicach Jazach powstaje park. Inwestycja jest realizowana etapami od 2016 r. i finansowania z Budżetu Obywatelskiego. W ramach poprzednich edycji BO wykonano projekt zagospodarowania terenu oraz przygotowano miejsce pod teren rekreacyjo-sportowy. Do tej pory powstał już plac zabaw i usypano górkę, z której dzieci mogą np. w zimie zjeżdżać na sankach. Posadzono kilkuletnie drzewa. W tym roku odwodniono teren, wytyczono dwa boiska – jedno trawiaste do piłki nożnej, drugie wielofunkcyjne, które będzie w przyszłości posiadać sztuczną nawierzchnię. Obecnie w parku powstaje siłownia zewnętrzna. Montowane są tam urządzenia: prasa nożna, rowerek, wyciskanie siędząc, orbitrek, ławka i wioślarz.

Park powstaje też w Zakrzowcu. Około dwa tygodnie temu urządzono tam wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Będzie można na nim grać w siatkówkę, jest też przystosowane do piłki nożnej żaków. Pod koniec roku w planach jest zagospodarowanie terenu zielenią – nasadzone będą drzewa i krzewy. Powstanie też parking przy parku.