Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Posprzątali okolice Czarnego Stawu

W niedzielę 8 kwietnia Sekcja Rowerowa Ogniska TKKF „WIARUS” oraz pasjonaci turystyki rowerowej połączyli siły i przeprowadzili kolejną udaną akcję „Sprzątanie Czarnego Stawu”.

Tradycyjnie spod Kopca Grunwaldzkiego o godz. 11.00 wyruszyliśmy siedemnastoosobową grupą rowerową Drogą Królewską przez Poszynę do Czarnego Stawu. Na miejscu czekali kolejni uczestnicy akcji z Brzegów w składzie: Anna Koleszka-Setkowicz, Marcin, Ignacy, Czarek, Maja Setkowicz oraz z Krakowa w składzie Kinga i Mateusz Gałązka.

Akcję rozpoczęliśmy od instruktarzu udzielonego przez prezesa Ogniska TKKF „WIARUS” Leona Pituchę, który rozdał rękawiczki i worki wszystkim uczestnikom. Następnie rozpoczęliśmy porządkowanie rejonu otaczającego Czarny Staw. W tym roku śmieci było troszkę mniej niż w ubiegłym. Zebraliśmy około 60 l śmieci.

Niestety, po stanie przydrożnych rowów i ścieżek biegnących w stronę Czarnego Stawu (i nie tylko) widać, że odwiedzający Puszczę nie zawsze szanują przyrodę i pracę innych.
Serdecznie dziękuję Nadleśnictwu Niepołomice i Straży Leśnej za pomoc w odebraniu worków oraz wszystkim uczestnikom za udział, poświęcony czas i pracę.

Współorganizatorami wycieczki byli: Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach oraz Nadleśnictwo Niepołomice.

Albert Szkutnik
kierownik Sekcji Rowerowej

2018-04-16T14:51:41+00:009 kwietnia 2018|Ogłoszenia|
Rozmiar liter
Kontrast