Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Rowerem do Niepołomic

Tuż przed świętami na wale w Woli Zabierzowskiej pojawił się asfalt – wszystko w ramach budowy Wiślanej Trasy Rowerowej. Docelowo ścieżka rowerowa będzie biec przez całą gminę, aż do mostu na Podłężance.

Póki co, nową nawierzchnię położono na długości około 2 km, począwszy od Woli Zabierzowskiej w kierunku niepołomickiego mostu. Ten odcinek aż do mostu na Podłężance ma być ukończony do końca września 2018 roku.

Wiślana Trasa Rowerowa to ogólnopolskie przedsięwzięcie łączące osiem województw. Będzie przebiegać po najbardziej atrakcyjnych miejscach doliny Wisły i jej dopływach w Małopolsce. Szlak powstanie od źródeł Wisły aż do jej ujścia do morza. W sumie będzie to 1200 km oznakowanej trasy. Inwestorem jest Województwo Małopolskie.

Małopolska realizuje największy w Polsce projekt budowy tras rowerowych. Już za kilka lat rowerzyści będą mogli skorzystać z prawie 1000 kilometrów dobrze oznakowanych ścieżek, które połączą najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Planowany termin zakończenia projektu to 2020 r. Jednak już teraz do dyspozycji miłośników dwóch kołek zostało oddanych ok. 200 km tras o najwyższym europejskim standardzie.

Równolegle do WTR powstanie trasa EuroVelo4 (która wejdzie w skład europejskiego szlaku rowerowego łączącego Francję, Belgię, Niemcy, Czechy, Polskę i Ukrainę) oraz EuroVelo 11 (na terenie Niepołomic biegnąca tą samą trasą: od strony Krakowa wałem wiślanym, następnie przez Rynek w Niepołomicach do Puszczy Niepołomickiej). W bliskim sąsiedztwie gminy będą też przebiegać trasy VeloRaba (Puszcza Niepołomicka) i VeloPogórze (z południowo-zachodniej strony gminy). Ponadto wyznaczono lokalną trasę „W cieniu Niepołomickiej Puszczy” (na terenie Niepołomic łączącą Puszczę Niepołomicką z Zespołem Klasztornym w Staniątkach oraz Zamkiem Królewskim w Niepołomicach).

Więcej informacji na temat tras rowerowych w Małopolsce można znaleźć na stronie www.malopolska.pl/narowery/trasyrowerowe/velomalopolska

2017-12-27T14:24:59+00:0027 grudnia 2017|Fotorelacja, Miniatura, Ogłoszenia|
Rozmiar liter
Kontrast