Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

Spotkanie ze strażakami

Wczoraj wieczorem władze naszej gminy spotkali się ze strażakami ochotnikami, którzy nieśli pomoc poszkodowanym na Pomorzu.

Na początku sierpnia po wichurach, które przeszły przez północne części naszego kraju, 12 strażaków z naszej gminy wyjechało spontanicznie na Pomorze, by pomóc potrzebującym tam ludziom w uprzątnięciu skutków wichury. Przez kilka dni nasi druhowie podzieleni na dwie sześcio-osobowe grupy pomagali we wsi Wałdówkowo.

Po powrocie do Niepołomic zorganizowali także pomoc rzeczową i kilkanaście dni temu udali tam po raz drugi, tym razem z materiałem budowlanym w zakup którego włączyli się mieszkańcy naszej gminy.

Podczas kolacji burmistrz Roman Ptak podziękował strażakom za ten akt solidarności z potrzebującymi. Druhowie uczestniczący w akcji otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Ciastonia nowe kurtki, przystosowane do niesienia pomocy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Więcej o samej akcji można dowiedzieć się z rozmowy z ochotnikami, którzy pojechali do Wałdówka. Można ją znaleźć tutaj.

2017-10-11T13:50:17+00:0011 października 2017|Galeria, Miniatura, Ogłoszenia|
Rozmiar liter
Kontrast