Spotkanie ze strażakami

Jesteś tutaj: :/, Ogłoszenia, Wyróżnione/Spotkanie ze strażakami

Wczoraj wieczorem władze naszej gminy spotkali się ze strażakami ochotnikami, którzy nieśli pomoc poszkodowanym na Pomorzu.

Na początku sierpnia po wichurach, które przeszły przez północne części naszego kraju, 12 strażaków z naszej gminy wyjechało spontanicznie na Pomorze, by pomóc potrzebującym tam ludziom w uprzątnięciu skutków wichury. Przez kilka dni nasi druhowie podzieleni na dwie sześcio-osobowe grupy pomagali we wsi Wałdówkowo.

Po powrocie do Niepołomic zorganizowali także pomoc rzeczową i kilkanaście dni temu udali tam po raz drugi, tym razem z materiałem budowlanym w zakup którego włączyli się mieszkańcy naszej gminy.

Podczas kolacji burmistrz Roman Ptak podziękował strażakom za ten akt solidarności z potrzebującymi. Druhowie uczestniczący w akcji otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Ciastonia nowe kurtki, przystosowane do niesienia pomocy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Więcej o samej akcji można dowiedzieć się z rozmowy z ochotnikami, którzy pojechali do Wałdówka. Można ją znaleźć tutaj.

2017-10-11T13:50:17+00:00 11 października 2017|Galeria, Ogłoszenia, Wyróżnione|
Accessibility