Węzeł autostradowy, który poprawi dojazd do Niepołomic i naszej strefy inwestycyjnej, ma powstać najpóźniej do wakacji 2019 r. – to założenie przetargu na głównego wykonawcę tej inwestycji, ogłoszonego dziś przez GDDKiA.

Wykonawca zostanie wyłoniony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jego zadaniem będzie wybudowanie węzła – projekt i niezbędne zgody są już gotowe (w ostatnich dniach zezwolenie na realizację inwestycji drogowej wydał wojewoda małopolski).

Inwestycja warta jest około 29 mln zł. Finansowana będzie przez GDDKiA (14,5 mln zł), Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (7 mln zł) oraz gminę Niepołomice (7,5 mln zł).
Nowy zjazd powstanie między istniejącymi już węzłami – Kraków Bieżanów i Targowisko, w miejscu gdzie autostrada przechodzi nad drogą wojewódzką nr 964. Takie położenie pozwoli na dogodne połączenie tych szlaków.

Dziennie do strefy dojeżdża 870 samochodów ciężarowych i 4,3 tys. – osobowych. Dzięki nowemu węzłowi samochody wyjeżdżające od nas, a jadące na wschód zaoszczędzą 12,5 km, a z kolei te jadące na zachód – 5 km.

Mamy nadzieję, że to wzmocni dalszy rozwój Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej i pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy.