Aby ułatwić Państwu przystąpienie do projektu Małopolski Tele-Anioł przygotowaliśmy formularze zgłoszeniowe, które można pobierać m.in. w Urzędzie Miasta i Gminy w Niepołomicach. Trafiły one też do ośrodków zdrowia i kościołów.

Małopolski Tele-Anioł zakłada wsparcie 10 tysięcy niesamodzielnych osób z całego województwa. Do potrzebujących trafią opaski bezpieczeństwa, które można nosić na ręce i w razie zagrożenia zdrowia lub życia skorzystać z nich w celu wezwania pomocy.

Rekrutacja już trwa. Pierwsza tura naboru do projektu – dla 5 tysięcy osób – potrwa do końca października bieżącego roku lub do wyczerpania liczby miejsc. Druga tura rekrutacji (także dla 5 tys. osób) planowana jest od 1 sierpnia 2019 do 31 stycznia 2020 r.

Opaska bezpieczeństwa pełni też rolę telefonu – posiada kartę SIM i indywidualny numer. Żeby odebrać połączenie, osoba posiadająca opaskę musi nacisnąć zielony przycisk (symbol „dymków”) – w ten sposób mogą się z nią skontaktować pracownicy Centrum Teleopieki, ale także np. jej bliscy. Urządzenie wyposażone jest też w dodatkowe funkcje: czujnik upadku, lokalizator położenia oraz czujnik tętna.

Udział w programie zakłada też możliwość skorzystania z usług opiekuńczych, które będą świadczone w domu – zarówno przez fachowców, jak i w ramach pomocy sąsiedzkiej.

Formularze wniosku można odebrać w Urzędzie Miasta i Gminy przy pl. Zwycięstwa 13 (parter, przy kasie) i w Referacie Promocji i Kultury przy ul. Zamkowej 5 (parter, pokój nr 3), we wszystkich ośrodkach zdrowia i kościołach (w kruchtach), aptekach „Zdrowe ceny” i Domu Pełnym Kultury w Staniątkach oraz Domu Pomocy Społecznej w Staniątkach.

Wnioski można również pobrać ze strony internetowej Tele-Anioła

https://www.malopolska.pl/teleaniol/rekrutacja

Wypełniony wniosek można wysłać na jeden z podanych w dokumentach adresów lub przynieść do Referatu Promocji i Kultury UMiG (ul. Zamkowa 5, parter, pok. nr 3).

W razie pytań, prosimy o kontakt pod nr tel. 12 250-94-48

Więcej informacji na www.niepolomice.eu oraz na ulotkach.