Niepołomice to miejsce, gdzie pokonuje się bariery rozwojowe. Wyznaczające europejskie standardy rozwoju innym miastom w Polsce. Nieograniczony rozwój gminy jest odczuwalny przez całą społeczność lokalną i służy zapewnieniu warunków do samorealizacji jej mieszkańców.

Historia Niepołomic sięga czasów Króla Kazimierza Wielkiego

Zamek obronny ukończony w 1348 roku przez Kazimierza Wielkiego i wybudowany dziesięć lat później kościół dały początek miejscowości, którą od położonej wokół nieprzebytej i niezdobytej puszczy nazwano Niepołomicami. Rozwijając się pamiętamy o historii i tradycji, bo tylko na mocnych fundamentach można budować dobrą teraźniejszość i piękną przyszłość.

Niepołomice obecnie

W Niepołomicach stawiamy na zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny wspierane przez władze lokalne. Dążymy do tego, żeby być dobrym domem zarówno mieszkających tu od wielu pokoleń, jak i dla osób, które wybrały naszą gminę jako swoje miejsce do życia. Za to zostaliśmy wielokrotnie docenieni przez jurorów prestiżowych rankingów samorządów.

W wolnym czasie

Gmina Niepołomice oferuje doskonałe warunki do rozwoju fizycznego. Bliskość Puszczy Niepołomickiej oraz bogata infrastruktura sprawiają, że do dyspozycji mamy boiska piłkarskie, hale sportowe, korty tenisowe, pole golfowe, ścieżki rowerowe, biegowe i wiele innych miejsc do rekreacji. Korzystać z nich można indywidualnie lub w działających ze świetnymi wynikami klubach i stowarzyszeniach kultury fizycznej.

Biznes w Niepołomicach

Około 6000 miejsc pracy i ponad 70 średnich i dużych firm – tak w skrócie scharakteryzować można Niepołomicką Strefę Inwestycyjną. Jest to jedno z najprężniej rozwijających się gospodarczo miejsc w naszym kraju. Przyjazny klimat dla przedsiębiorczości tworzy znakomita współpraca władz lokalnych i regionalnych, krótka ścieżka decyzyjna, sprawna administracja oraz inwestycje w infrastrukturę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym samorządzie? Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach, co trzy lata, przygotowuje raport o stanie gminy. W najnowszym dokumencie, zawierającym dane za 2018 rok, można znaleźć dane liczbowe, archiwum informacji oraz sporo ciekawostek.