Koniec czerwca to tradycyjnie czas biegu W pogoni za żubrem. W tym roku zorganizowaliśmy imprezę w Niepołomicach już po raz 10. W niedzielę 24 czerwca w Nidec X Biegu W Pogoni za Żubrem wystartowało 915 zawodników.

Pogoda sprzyjała, padający od rana deszcz ustał, by w samo południe przywitać startujących biegaczy promieniami słońca.

W pogoni za żubrem to impreza dla całych rodzin, dlatego przed biegami dorosłych, w okolicach zamku organizowane są biegi dla dzieci. Maluchy rywalizowały w Ogrodach Królowej Bony na dystansie 100 m. Każde dziecko otrzymało numer startowy oraz medal po ukończeniu biegu. Starsi zmierzyli się na dystansach 300, 600 i 900 metrów – pobiegli ulicami Zamkową i Parkową. Zawody dla dzieci poprowadził Ilya Markov – mistrz świata i wicemistrz olimpijski w chodzie sportowym, trener grupy “Niepołomice Biegają”.

Bieg główny wystartował spod Zamku Królewskiego. Zawodnicy pobiegli przez centrum miasta do Puszczy Niepołomickiej, skąd wrócili pod zamek, gdzie mieściła się meta.

Najszybciej 8-kilometrowy bieg ukończył Adam Czerwiński z Wieliczki, który przebiegł ten dystans w 26 minut. Wśród pań najlepsza na tej trasie była Maria Sławik z Krakowa – 29 minut. Zwycięzcą 15-kilometrowego biegu okazał się Paweł Kosek (Tychy) – jego czas to 52 minuty. Magdalena Nabielec z Krakowa ukończyła ten dystans z czasem 59 minut i była pierwsza wśród kobiet.

W biegu wystartowało sporo mieszkańców naszej gminy. Najszybsi w biegu na 15 km byli niepołomiczanie: Cezary Czapczyński (59 minut) i Magdalena Mikoś (1 godzina, 14 minut). Na 8-kilometrowej trasie najlepsi byli: Dariusz Kułynycz z Niepołomic, z czasem 29 minut oraz Małgorzata Łysek z Woli Batorskiej (39 minut).

Organizatorami Nidec X Biegu W Pogoni za Żubrem byli Krakowski Klub Biegacza Dystans oraz Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach. Pomysłodawczynią tej imprezy jest Krystyna Turska, która opiekowała się wydarzeniem przez kilka pierwszych edycji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom jubileuszowego biegu i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję imprezy!

Szegółowe wyniki:
bieg na 15 km
bieg na 8 km