Ekipa Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice wywalczyła dla Polski 12 medali podczas Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym oraz Mistrzostw Świata w Karate Fudokan. Zmagania odbyły się 4-5 listopada w Kluż-Napoka w Rumunii.

To była najważniejsza impreza tego roku. Niepołomiccy karatecy po raz kolejny udowodnili, że należą do światowej i europejskiej czołówki.

Podczas rozgrywanych pierwszego dnia Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym, karatecy AKT zdobyli 8 medali (5 złotych, 1 srebrny, 2 brązowe).

Mistrzami Europy w konkurencji fukugo zostali Wiktor Staszak i Iga Dumieńska.

Złoty medal w kata drużynowym, trzeci raz z rzędu, zdobyły: Katrin Kargbo, Anna Mleko i Joanna Musiał. Złoto w tej samej konkurencji wywalczyli też: Wiktor Staszak, Konrad Irzyk i Paweł Tomasik.

Świetny występ w kumite drużynowym zaliczyli: Paweł Tomasik (AKT Niepołomice), Dawid Rojowski (Kluczborski KK), Konrad Kardas (KS „Pszczółka” Wieluń), Damian Tomasik (TS „Sokół” Aleksandrów Łódzki). Paweł Tomasik i Dawid Rojowski, z powodu kontuzji kolegów, do finałowego pojedynku stanęli w dwójkę. Na starcie stracili więc 4 punkty. Szybko jednak odrobili straty, po czym zyskali przewagę nad przeciwnikami i ostatecznie zdobyli mistrzostwo Europy.

Paweł Tomasik indywidualnie w kumite wywalczył też srebrny medal. Z kolei brązowymi medalistami zostali Konrad Irzyk w fukugo i Iga Dumieńska w kata indywidualnym.

W drugim dniu zmagań w Rumunii Polacy wystąpili gościnnie w Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan, które były rozgrywane równolegle z ME. Ekipa AKT wywalczyła 4 medale (2 srebrne i 2 brązowe).

Srebro w kumite drużynowym zdobyli: Wiktor Staszak, Konrad Irzyk i Paweł Tomasik. Wicemistrzostwo świata wywalczyli też Jan Bednarz i Jakub Szostak (w drużynie kata). Iga Dumieńska zdobyła dwa brązowe medale (drużynowo w kata i kumite).

Więcej informacji na www.karateniepolomice.pl.