Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

2,5 miliona dofinansowania!

Pozyskaliśmy kolejne pieniądze na inwestycję w gminie Niepołomice! Nasz wniosek o współfinansowanie budowy pierwszego pełnowymiarowego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem otrzymał pozytywną opinię Ministerstwa Sportu i Turystyki!

Obiekt „Czarnych Staniątki” zmieni się w najbliższym czasie nie do poznania. Złożony przez naszą gminę wniosek o dofinansowanie inwestycji przeszedł pozytywną weryfikację. To oznacza, że z budżetu państwa otrzymamy na 2,5 miliona złotych, dzięki czemu możliwa będzie realizacja zadania. Prace powinny się zakończyć w 2021 roku.

Wówczas w Staniątkach funkcjonować będzie boisko piłkarskie o wymiarach 64×102 metry z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Postaną również naturalne boiska treningowe, ogólnodostępna bieżnia oraz pełne zaplecze obiektów wraz z trybunami.

Inwestycja znacząco poprawi jakość i dostępność bazy sportowej. Dotychczas nasze kluby zmuszone były wynajmować obiekty znajdujące się w ościennych gminach. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki pozwoli pokryć około 1/3 wydatków na całe zadanie. Pozostałe środki, stanowiące wkład własny inwestycji, zostaną pokryte z budżetu gminy Niepołomice.

 

 

2018-10-26T10:40:01+00:0011 października 2018|Sport|
Rozmiar liter
Kontrast