Studio N
Wydarzenia
Wyróżnione

34 medale i miecz samurajski

34 medale (14 złotych, 6 srebrnych i 14 brązowych) zdobyli wczoraj w Bytomiu zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego podczas Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Województwa Śląskiego – Silesia Cup.

Niepołomickich karateków wyróżniono też nagrodami specjalnymi. Karolina Kosek otrzymała hulajnogę za najlepszy występ wśród wszystkich dzieci, które wywalczyły złoty medal. Konrad Irzyk wrócił do domu z ręcznie kutym mieczem samurajskim. Do niepołomickiej Akademii trafił także sprzęt sportowy za najlepszy wynik klubowy na zawodach.

– To był dobry dzień treningowy. Do Pucharu Polski Dzieci zostały dwa tygodnie. Teraz mamy czas, żeby poprawić wszelkie niedociągnięcia – podsumował występ swoich podopiecznych sensei Paweł Janusz.

W turnieju wystartowało 550 zawodników z 36 klubów. Jak co roku, gościli też karatecy z Czech.

Zawodnicy prezentowali wysoki poziom. Dla większości młodych karateków był to ostatni sprawdzian przed Pucharem Polski Dzieci, który 3 czerwca odbędzie się w Łodzi. Niedzielne zmagania rozgrywane były we wszystkich kategoriach wiekowych. Testowali się więc też starsi zawodnicy. Oni również przygotowują się do najważniejszych krajowych zawodów – mistrzostw Polski, które w połowie czerwca odbędą się w Zamościu.

2017-05-22T16:09:40+00:00 22 maja 2017|Sport|