Generic selectors
Wpisane wyrażenie
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Szukaj w treści
Search in pages
Filtruj według kategorii
Banner
Edukacja
Felietony
Fotorelacja
Galeria
Gospodarka
Inne
Jubileusz Odzyskania Niepodległości
Kultura
Miniatura
Ogłoszenia
Sport
Studio N
Wydarzenia

5 medali Mistrzostw Polski

W sobotę 2 grudnia odbyły się Mistrzostwa Polski PFKK w Mielcu. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z 37 klubów.

Zawody odbywały się w kategorii kata i kumite na zasadach full – contactu czyli z dopuszczeniem pełnej siły w uderzeniach. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Aby znaleźć się na trzecim miejscu należało wygrać minimum 2 walki.

Zawodnicy musieli stoczyć walkę o trzecie miejsce, co w wielu turniejach nie jest praktykowane. Niepołomicki Klub Karate Kyokushin reprezentowało pięciu zawodników i zawodniczek: Łukasz Fryca, Aleksandra Pieprzyca, Kacper Krawczyk, Julia Cenda i Justyna Krosta. Jak się okazało: ilu zawodników tyle medali, a więc zdobyliśmy pięć medali, a w tym 3 złote i 2 brązowe.

Dwa złote krążki zdobyła Justyna Krosta w kategorii kata 15-16 lat oraz w kategorii kumite 2002-2001 do 55 kg. Wygrywając wszystkie walki w bardzo dobrym stylu. Jedną wygrała przez Ippon (punkt)nokautując zawodniczkę. Zaś finałową walkę wygrała przez waza-ari (0,5 punktu). Na najwyższym stopniu również uplasowała się Aleksandra Pieprzyca w kategorii 2003/2004 do 50kg. Stoczyła trzy bardzo ładne pojedynki, a w tym finałowy wygrany przed czasem. Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Fryca w kategorii 2003/2004 do 57 kg oraz Julia Cenda w kategorii 2003/2004 do 55 kg.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wynikom na turnieju. Tym samym zakończyliśmy tegoroczny sezon pięcioma medalami na Mistrzostwach Polski, a już od stycznia startujemy z nowym sezonem na bardzo prestiżowym turnieju CARPATHIA CUP.

Podziękowania dla Macieja Krawczyka który pełnił role fotografa, oraz dla trenera Wiesława Krosty za sumienne przygotowania zawodników do tego rocznych turniejów.

NKKK

2017-12-18T09:16:52+00:0018 grudnia 2017|Sport|
Rozmiar liter
Kontrast