Serdecznie zapraszamy na Nidec IX Bieg W pogoni za żubrem, który odbędzie się w niedzielę 18 czerwca w Puszczy Niepołomickiej.

Jak co roku, można wybrać dystans na 8 km lub na 15 km. W marszobiegu na 8 km mogą wziąć udział zawodnicy z kijami nordic walking.

Do 30 kwietnia obowiązuje najniższu próg opłaty startowej!

Zapisać się można klikając tutaj.

Dla zwycięzców biegu przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe. Można też potraktować imprezę jako przyjemny, aktywny wypoczynek na łonie natury i przebiec wybrany dystans powoli, bardziej rekreacyjnie.

Aby zapewnić rozrywkę całym rodzinom, przed biegiem głównym w zawodach dla dzieci zmierzą się najmłodsi biegacze. Udział w tych biegach będzie bezpłatny, a odbędą się one obok Zamku Królewskiego. Dzieci otrzymają medale, a zwycięzcy swych kategorii również dyplomy. Więcej informacji o biegu dla dzieci znajduje się w regulaminie zawodów na stronie www.wpogonizazubrem.pl.

Oba biegi – na 8 i na 15 km – mają start i metę przy Zamku Królewskim w Niepołomicach. Start odbędzie się o godz. 12.00. Trasa prowadzi ulicami miasta, leśnymi ścieżkami szutrowo-asfaltowymi w Puszczy Niepołomickiej oraz drogą asfaltową wzdłuż puszczy, a Biuro Zawodów i zaplecze biegu będzie mieścić się w Hali Sportowej, przy ul. M. Kopernika 2.

Odbieranie numerów startowych w Biurze Zawodów będzie możliwe 18 czerwca, w godz. 8.00-11.30, depozyt odzieży będzie czynny od godz. 10.00-14.30.

Opłaty:

Termin 15 km 8 km
do 30 kwietnia 2017 (przelew) 40 zł 30 zł
do 28 maja 2017 (przelew) 50 zł 35 zł
do 11 czerwca 2017 (przelew) 60 zł 45 zł
18 czerwca 2017 (w biurze zawodów) 70 zł 55 zł

W ramach opłaty startowej organizator zapewnia:
– zabezpieczoną i oznakowaną trasę biegu,
– bezzwrotny numer startowy,
– koszulkę okolicznościową,
– elektroniczny pomiar czasu z chipem zwrotnym,
– medal pamiątkowy po ukończeniu biegu zgodnie z Regulaminem,
– opiekę medyczną podczas trwania zawodów,
– wodę na trasie biegu i na mecie,
– możliwość skorzystania z szatni, depozytu odzieży oraz natrysków (hala przy ul. M. Kopernika),
– pakiet żywnościowy (owoce, woda, napoje) na mecie.

Oprócz klasyfikacji open, będą wyróżnione kategorie wiekowe. Jak w poprzednich latach nagrodzeni zostaną także najszybsi mieszkańcy gminy Niepołomice.

Zachęcamy do udziału w biegu. Limit uczestników ustalono na 999 osób, zatem nie przegapcie najlepszego terminu i zapisujcie się!

Z regulaminem biegu można się zapoznać na stronie www.wpogonizazubrem.pl.

Organizatorami biegu są:

Krakowski Klub Biegacza Dystans
Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach

Współorganizatorzy:

Lasy Państwowe
Gmina Kłaj

www.maratonypolskie.pl

NIDEC MOTORS & ACTUATORS w Niepołomicach jest partnerem tytularnym biegu: „NIDEC IX Bieg w pogoni za żubem”. 
 
Firma Nidec, działająca w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej, to japoński producent silników i napędów elektrycznych dla firm takich jak Audi, BMW, Volkswagen czy Land Rover.