8 lipca na obiekcie sportowym w Woli Batorskiej został zorganizowany kolejny turniej piłki nożnej w kategorii „open”.

IV turniej o Puchar Orlika w piłce nożnej pod honorowym patronem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice przyciągnął rekordową ilość drużyn. 15 zespołów rywalizowało ze sobą w pięciu wylosowanych grupach. Do fazy pucharowej zakwalifikowało się 8 drużyn, z których po zaciętej rywalizacji wyłoniona została ta najlepsza – Bishaka Kurdwanów, wygrywając w finale z drużyną AC Pajace 7-2. Tym samym drużyna Bishaki przeszła do historii, wygrywając drugi raz z rzędu tytuł mistrzowski.

W meczu o trzecie miejsce regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia i do wskazania zwycięzcy potrzeba była seria rzutów karnych, w których lepsza okazała się ekipa Wild Team, pokonując drużyną KS Batory 3-2. Trzeba przyznać, że drużyna KS Batory dzielnie stawiała czoło swoim przeciwnikom w tym turnieju, przygrywając w półfinale zaledwie 0-1 z Bishaką, a następnie doprowadzając do remisu w spotkaniu o trzecie miejsce w ostatniej sekundzie meczu.

Indywidualne wyróżnienia otrzymali:
Remigiusz Biernat – najlepszy zawodnik turnieju
Mateusz Ziółko – najlepszy strzelec turnieju
Patryk Skalinowski – najlepszy bramkarz turnieju

Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami. Dla najlepszych ekip i zawodników zostały przygotowane puchary, medale, statuetki, a także nagrody rzeczowe.
Pierwsza trójka turnieju:
Bishaka Kurdwanów
AC Pajace
Wild Team

Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie przy organizacji turnieju kierujemy do: Romana Ptaka – Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice, Włodzimierza Dyrdy – DWJ Instalacje, Wojciecha Rerutkiewicza – ROL-PEX, Andrzeja Rutkowskiego – LIDL Niepołomice oraz Tamary Filiks – za opiekę medyczną.

Do zobaczenia za rok!